Dzisiaj jest: Niedziela
Boguchwała, Bogusław, Libert,
Minodora, Tekla

Home Ogłoszenia parafialne

XXV Niedziela zwykła - 23.09.2018r.

1.W tym tygodniu Kościół wspomina:

- Niedziela (23.09.) – XXV Niedziela zwykła

- Czwartek (27.09.) – Św. Wincentego a Paulo, prezbitera, wspomnienie

- Piątek (28.09.) – Św. Wacława, męczennika, wspomnienie

- Sobota (29.09.) – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, święto

- Niedziela (30.09.) – XXVI Niedziela zwykła

2. Dzisiaj w Niedzielę (23.09.) -Spotkanie dla rodziców dzieci klas III szkoły podstawowej przygotowujących się do I komunii świętej odbędzie się 23 września br. (niedziela) o 10.30. Msza św., a później spotkanie.

3. Spotkanie dla uczniów klas VIII i III gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 7 października o godzinie 12.00 (Msza św., a później spotkanie). Na spotkaniu zostanie podana data udzielenia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

4. Zapraszamy wszystkich ministrantów i chłopców, którzy by chcieli zostać ministrantami na spotkanie na plebani 6 października o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy.

5. Z powodu braku chętnych odwołujemy Pielgrzymkę do Kotliny Kłodzkiej. Wpłaconą kwotę prosimy odbierać w zakrystii.

6.Przewodniczący Rady Powiatu informuje, ze w ramach rządowego programu „Czyste powietrze" w dniu 28 września 2018r. o godz. 18 w budynku Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach odbędzie się spotkanie informacyjne z ekspertami z Ministerstwa Ochrony Środowiska i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w sprawie możliwości i warunków uzyskania dopłat do wymiany pieców i termomodernizacji budynków. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

7. Istnieje konieczność wymiany tabernakulum w naszym kościele, które ze względu na stan techniczny nie spełnia norm bezpieczeństwa. Z powyższym z wracamy się z prośbą o wsparcie tej inwestycji składając ofiarę do kopert z dopiskiem „tabernakulum". Koszt nowego tabernakulum to ok 6000 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. Wydział Katechetyczny Legnickiej Kurii Biskupiej otwiera Podyplomowe Studia Teologiczno- katechetyczne w celu uzyskania kwalifikacji do nauczania lekcji religii. Kontakt: 76 72-44-118; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

9. Dnia 28.09.br. w Ośrodku Zdrowia w Mysłakowicach będzie miało miejsce Badanie wzroku. Szczegóły na plakacie.

10. XVIII Dzień Papieski będziemy przeżywać 14.10.br. pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa". Zbiórka do puszek.

11. Tydzień Misyjny przeżywać będziemy w dniach: 21- 27.10.br. pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani" W Niedzielę misyjną (21.10.): zbiórka do puszek na pomoc dla misjonarzy.

12. „Dyrektorium katechetyczne Kościoła katolickiego w Polsce" z 2001 r., punkt 87 brzmi: „Wszyscy katolicy uczęszczający do placówek oświatowych, w których odbywa się nauczanie religii, zobowiązani są w sumieniu uczestniczyć w tych lekcjach. Rodzice dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia, mają obowiązek zapisać swe dzieci na lekcje religii".

Trzeba zatem jasno powiedzieć: jest to przedmiot do wyboru z punktu widzenia szkoły. Z punktu widzenia Kościoła, dla katolików - jest on obowiązkowy w sumieniu.

Z powyższym ogłaszamy, że dzieci, które nie uczęszczają na katechezę w szkole nie będą dopuszczane do sakramentu I komunii świętej i bierzmowania oraz nie będą takie osoby mogły być chrzestnymi i świadkami przy innych sakramentach. Katecheza w szkole stanowi bowiem przygotowanie do przyjęcia sakramentu eucharystii i bierzmowania.

- Módlmy się za Zmarłych + Maria Wolak + Grzegorz Wateha

- Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń (przy wejściu do kościoła),oraz na stronie internetowej naszej Parafii (www.myslakowice.diecezja.legnica.pl) Umieszczone są również ogłoszenia duszpasterskie, oraz inne informacje z życia naszej Parafii.

- Msze św. odprawiane są w dni powszednie: 18.00 (17.00 – czas zimowy);

w Niedziele: 7.30; 9.15 (kaplica – ul. Kamienna 10); 10.30; 12.00; 18.00 (17.00 – czas zimowy). Jeśli są dodatkowe Msze św. to odprawiane są w dni powszednie pół godziny przed wieczorną Mszą św.(lub Nabożeństwem). W czasie kolędy (Wizyty duszpasterskiej) Msza św. odprawiana jest tylko rano o 9.00 (od poniedziałku – do piątku); o 17.00 ( w soboty i Niedziele)

- Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (uzyskując podpisy).uczestniczy we Mszy św. niedzielnej(o godz.12.00) i innych nabożeństwach (np. Nabożeństwo różańcowe, Droga Krzyżowa, Gorzkie żale).

W każdą środę w naszej Parafii (na początku wieczornej Mszy św.) odprawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do specjalnej skrzynki (przy obrazie M. B. Nieustającej Pomocy) prosimy składać prośby i podziękowania.

- Każdego 22 dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. (w kościele) odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia.

- Od 13.05 – do 13.10 (każdego 13 dnia miesiąca) o godz. 17.30 w naszej parafii odprawiane jest Nabożeństwo fatimskie, a następnie Msza św.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego, oraz Pisma św. i książek o tematyce religijnej; słuchania i oglądania audycji religijnych

- Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na Parafię.

-Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.