Jest godzina

Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
12 Sierpnia 2020
Imieniny obchodzą
Bądzisław, Hilaria, Klara, Lech,
Leonida, Piotr

Do końca roku zostało 142 dni.

Archiwum

Home Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII Niedziela zwykła – 2.08.2020r.

1.W tym tygodniu Kościół wspomina:

- Niedziela (2.08.) - XVIII Niedziela zwykła. I Niedziela miesiąca.

Adoracja Najśw. Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych

- Wtorek (4.08.) - Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, wspomnienie

- Czwartek (6.08.) - Przemienienie Pańskie, święto. I Czwartek miesiąca

- Piątek ( 7.08.) - I piątek miesiąca. Spowiedż św. od 17.00 – do 17.30

- Sobota (8.08.) - Św. Dominika,prezbitera,wspomnienie.

- Niedziela (9.08.) - XIX Niedziela zwykła

- Poniedziałek (10.08.) - Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, święto. Msza św. na

Śnieżce o godz.12.00

2. Trwa 28 Piesza Pielgrzymka Legnicka „Totus Tuus – całym sercem z Maryją" (w dniach: 29.07. - 7.08.2020r..) Jest to „pielgrzymka sztafetowa"- codziennie uczestniczy maksymalnie 50 osób. Szczegóły Pielgrzymki na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.

3.Bóg zapłać za ofiary skladane na nowe organy na cmentarzu. Można to czynić do kopert z dopiskiem"organy" oraz nazwiskiem. Organy znajdują się w kaplicy cmentarnej w Mysłakowicach i towarzyszą przy mszach św. pogrzebowych.

4. W związku z pandemią Coronawirusa wspólna I KOMUNIA Św. W Parafii NSPJ w Mysłakowicach będzie miała miejsce w niedzielę 20 września 2020r. o godz. 10.00.

Istnieje również możliwość indywidualnej I Komunii św. w innym terminie (prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem)

Rocznica I Komunii św. planowana jest na niedzielę 27.09.2020r. o 10.30.

- Bóg Zapłać za ofiary przekazywane na konto naszej Parafii! W związku z zaistniałą sytuacją epidemii koronawirusa wszelkie ofiary na Parafię (Kościół) można składać przelewem na Konto naszej Parafii:(PKO BP SP: 60 1020 2124 0000 8302 0073 1455 ) zaznaczając swoje dane i cel składanej ofiary. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać i zapewniamy o darze modlitwy!

- Życzymy miłych oraz szczęśliwych wakacji przeżywanych z Bogiem. Szczęść Boże!

- Biskup legnicki odwołał Dyspensę ogólną od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św.; pozostaje ona aktualna jedynie wobec osób z objawami infekcji ( np. kaszel,katar, podwyższona temperatura itp.) - Zgodnie z decyzją Władz państwowych obowiązuje zarządzenie o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa w kościołach w czasie obrzędów liturgicznych, a więc i Mszy św. Zniesiony został limit obecności wiernych w kościołach. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach!

- Przy wejściu do kościoła ( z tyłu ławek) umieszczone są urządzenia do dezynfekcji rąk ( uruchamiamy łokciem). Serdeczne Bóg Zapłać Sponsorowi.

-Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski wprowadza w Diecezji Legnickiej posługę diakonatu stałego. Sprawami naboru i formacji kandydatów do tej posługi zajmuje się Zespół ds. wdrożenia diakonatu stałego w Diecezji Legnickiej, któremu przewodniczy ks.dr Tomasz Czernik.

- Szkoły katolickie w Legnicy (dwie Szkoły podstawowe i Katolickie Liceum Ogólnokształcące OO. Franciszkanów) organizują zapisy na rok szkolny 2020/21. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, stronach internetowych i na parafii u księży! Serdecznie zapraszamy.

- Publiczna Katolicka Szkoła św. Pankracego w Jeleniej Górze, organizuje zapisy na rok szkolny 2020/2021 do klas szkoły podstawowej i klas licealnych. Informacje dostępne na stronie internetowej szkoły. http://www.szkola.pankracy.edu.pl/pl

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Nr. 3. Maciej Piotrowski, zam. Mysłakowice

Magdalena Nawrocka, zam. Wieluń

Nr.4. Kinga Dominika Miłoszewska, zam. Łomnica - Mysłakowice

Kamil Mateusz Kandulski, zam. Karpniki

Nr.5. Aleksandra Steć, zam. Mysłakowice

Marcin Waldemar Dziuba, zam. Warszawa

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach zobowiązany jest

poinformować tutejszy Urząd duszpasterski

- Zachęcamy aby w tym czasie pandemii Coronawirusa szczególnie korzystać ze strony internetowej naszej Parafii ( www.myslakowice.diecezja.legnica.pl), oraz strony internetowej Diecezji Legnickiej ( diecezja. legnica. pl).

- Módlmy się za Zmarłych: + Janina Szulczewska

+ Ks. kanonik Michał Darowski (proboszcz w Podgórzynie w latach: 1958-1991r.)

- ZACHĘCAMY I ZAPRASZAMY CHĘTNE PANIE DO CZŁONKOSTWA W RÓŻACH RÓŻAŃCOWYCH NASZEJ PARAFII. ZAPISY U DUSZPASTERZY.

- INTENCJE MSZALNE,OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, ORAZ INNE INFORMACJE NA NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ WYWIESZONE SĄ NA TABLICY OGŁOSZEŃ (PRZY WEJŚCIU DO KOŚCIOŁA),ORAZ NA STRONIE INTERNETOWEJ NASZEJ PARAFII (WWW.MYSLAKOWICE.DIECEZJA.LEGNICA.PL)

- Msze św. odprawiane są w dni powszednie: 18.00 (17.00 – czas zimowy); w Niedziele: 7.30; 9.15 (kaplica – ul. Kamienna 10); 10.30; 12.00; 18.00 (17.00 – czas zimowy). Jeśli są dodatkowe Msze św. to odprawiane są w dni powszednie pół godziny przed wieczorną Mszą św.(lub Nabożeństwem). W czasie kolędy (Wizyty duszpasterskiej) Msza św. odprawiana jest o godz. 9.00 (lub 15.00) (od poniedziałku – do piątku); o 17.00 ( w soboty i Niedziele).W I Czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu W I Sobotę miesiąca Msza św. o godz.7.30 W każdą środę w naszej Parafii (na początku wieczornej Mszy św.) odprawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do specjalnego pojemnika (przy obrazie M. B. Nieustającej Pomocy) prosimy składać prośby i podziękowania.

- Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (uzyskując podpisy).uczestniczy we Mszy św. niedzielnej(o godz.12.00) i innych nabożeństwach (np. Nabożeństwo różańcowe, Roraty, Droga Krzyżowa, Gorzkie żale). - Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. (razem z Rodzicami) uczestniczą we Mszy św. niedzielnej (o godz.10.30) i Nabożeństwach (Różaniec, Roraty, Droga Krzyżowa).

- Od 1.02.2020r. Biskup Legnicki zmienił siedzibę i nazwę dotychczasowego Dekanatu Mysłakowice na DEKANAT KARPACZ i mianował Dziekanem Dekanatu Karpacz Ks. dr kanonika Pawła Oskwarka. Proboszcza z Karpacza.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego, oraz Pisma św. i książek o tematyce religijnej; słuchania i oglądania audycji religijnych.

- Prosimy, aby (ze względów bezpieczeństwa) na terenie kościelnym( m.in. murze przykościelnym) nie korzystać i nie jeździć na wrotkach, hulajnogach, rowerach i innymi pojazdami z wyjątkiem uczestników nabożeństw, załatwiania spraw kancelaryjnych i osobami uprawnionymi! Prosimy też, aby dzieci i młodzież nie przebywali na balkonach (chórze) kościoła

- Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia