24 Maja 2018
Cieszysława, Estera, Jan, Joanna,
Maria, Mokij, Wincenty, Zuzanna, Zula

Home Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zesłania Ducha Św. - 20.05.2018r.

1.W tym tygodniu Kościół wspomina:

- Niedziela (20.05.) ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, Uroczystość

- Poniedziałek (21.05) – NMP, Matki Kościoła, święto

- Czwartek (24.05.) Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto

- Sobota (26.05.) – Św. Filipa Nereusza, prezbitera, wspomnienie

- Niedziela (27.05.) – VIII Niedziela zwykła, Uroczystość Najświętszej Trójcy

2. I Komunia św. w naszej parafii będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę 27.05.br. o godz. 10.00. (Nie ma Mszy św. o 10.30)

-Próba dla dzieci I Komunijnych we wtorek i piątek o 16.15

- Sprzątanie i dekoracja kościoła: w czwartek (24.05). o godz. 18.30

- Spowiedź św. dla dzieci i Rodziców: w sobotę (27.05.) o godz. 10.00

- Rozdanie obrazków dla dzieci I-komunijnych i zdjęcia z księżmi, oraz zdjęcia grupowe - będzie miało miejsce w Białym Tygodniu w poniedziałek (28.05.) o godz. 17.00 w kościele.

3.Rocznica I Komunii – 3.06. (Niedziela) o 10.30

Próba dla dzieci, które obchodzą Rocznicę I komunii świętej w czwartek (24.05.2018r.) o godz. 16.15. Na to spotkanie przychodzi komitet rodzicielski wybrany w ubiegłym roku.

4.Nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie i w niedziele o godz.17.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie.

5. W Niedzielę (3.06.br.) przeżywamy Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za Niepodległość". W tym dniu przeżywamy Ogólnopolską Zbiórkę do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie

- XXVI Pielgrzymka Piesza z Legnicy na Jasna Górę będzie w dniach:29.07. – 7.08.2018r.

- Módlmy się za Zmarłych: + Franciszek Szpak

- Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń (przy wejściu do kościoła),oraz na stronie internetowej naszej Parafii (www.myslakowice.diecezja.legnica.pl) Umieszczone są również ogłoszenia duszpasterskie, oraz inne informacje z życia naszej Parafii.

- Msze św. odprawiane są w dni powszednie: 18.00 (17.00 – czas zimowy);

w Niedziele: 7.30; 9.15 (kaplica – ul. Kamienna 10); 10.30; 12.00; 18.00 (17.00 – czas zimowy). Jeśli są dodatkowe Msze św. to odprawiane są w dni powszednie pół godziny przed wieczorną Mszą św.(lub Nabożeństwem). W czasie kolędy (Wizyty duszpasterskiej) Msza św. odprawiana jest tylko rano o 9.00 (od poniedziałku – do piątku); o 17.00 ( w soboty i Niedziele)

- Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (uzyskując podpisy).uczestniczy we Mszy św. niedzielnej(o godz.12.00) i innych nabożeństwach (np. Nabożeństwo różańcowe, Droga Krzyżowa, Gorzkie żale).

- Dzieci i Młodzież prosimy, aby na Mszę św. i Nabożeństwa nie wchodzić na balkony (chór) w naszym kościele.

W każdą środę w naszej Parafii (na początku wieczornej Mszy św.) odprawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do specjalnej skrzynki (przy obrazie M. B. Nieustającej Pomocy) prosimy składać prośby i podziękowania.

- Każdego 22 dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. (w kościele) odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia.

- Od 13.05 – do 13.10 (każdego 13 dnia miesiąca) o godz. 17.30 w naszej parafii odprawiane jest Nabożeństwo fatimskie, a następnie Msza św.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego, oraz Pisma św. i książek o tematyce religijnej; słuchania i oglądania audycji religijnych

- Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na Parafię.

-Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.