23 Września 2021
Boguchwała, Bogusław, Libert,
Minodora, Tekla

Home Ogłoszenia parafialne

XXV Niedziela zwykła - 19.09.2021r.

1.W tym tygodniu Kościół wspomina:

- Niedziela (19.09.) - XXV Niedziela zwykła Zbiórka do puszek na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

- Dzisiaj w Niedzielę 19.09. po Mszy Św. o godz. 10:30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III, które chcą przystąpić do I Komuni św.

- Poniedziałek (20.09.) - Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego

w Legnicy, święto

- Wtorek (21.09.) - Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, święto

- Czwartek (23.09.) - Św. Pio z Pietrelciny, prezb., wspomnienie

- Niedziela (26.09.) - XXVI Niedziela zwykła

W niedzielę 26.09. po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców ucznów klas VIII, które chcą przystąpić do sakramentu Bierzmowania.

2. Papież Franciszek (dnia 28.06.2021r.) mianował nowym Biskupem Legnickim J.E. Ks. Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego, dotychczasowego Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Wrocławskiej. Ingres nowego Biskupa Legnickiego do Katedry Legnickiej odbędzie się 20.09.2021r. o godz.12.00 (poniedziałek). Módlmy sie za nowego Pasterza naszej Diecezji.

3. W sobotę 25.09. na godz. 12:00 zapraszamy na spotkanie, chłopoców z klasy III i starszych, którzy chcieli by zostać ministrantami. Zbiórka będzie miała miejsce na plebani.

4. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa będzie miała miejsce 2.10.20021r.(sobota). Z naszego Dekanatu i Parafii planowana jest Pielgrzymka autokarowa. Zapisy na Parafii w Mysłakowicach i u Pani Danuty Kowalczk ( tel.506 901 732)

5. W związku z rozpoczęciem roku szkolnego przypominamy, że udział ochrzczonych dzieci i młodzieży w zajęciach z religii jest nie tylko ich obowiązkiem, ale również przywilejem związanym z pogłębieniem swojej wiary. Prosimy katolickich rodziców o zainteresowanie się udziałem ich dzieci w katechezie szkolnej.

- Trwa rekrutacja na nowy rok na Podyplomowe Studia teologiczno-katechetyczne w Legnicy, które kształcą nowych katechetów. Szczegóły na stronie Diecezji Legnickiej oraz Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej.

- Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Legnicy przeprowadza nabór na rok 2021/22 m.in. do Diecezjalnego Studium Organistowskiego. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

- Episkopat Polski od Niedzieli (20.06.2021r.) zniósł dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i święta nakazane.,a więc mamy obowiązek być fizycznie obecni w kościele.

-Nadal obowiązują obostrzenia sanitarne w kościołach: zakrywanie ust i nosa w kościołach w czasie obrzędów liturgicznych, a więc i Mszy św. oraz zachowanie odpowiedniej odległości (1,5m). Przy wejściu do kościoła i kaplicy ( z tyłu ławek) umieszczone są urządzenia do dezynfekcji. Ilość osób: od 26.06.2021r.- 75% zajętych miejsc

- Bóg Zapłać za ofiary na Parafię (Kościół) które można również składać przelewem na Konto naszej Parafii:(PKO BP SP: 60 1020 2124 0000 8302 0073 1455 ).

- Zapowiedzi przedślubne:

Nr.8. Murawiak Rafał Piotr, zam. Mysłakowice

Naumowicz Maja Arnika, zam. Mysłakowice

Nr.:9. Chrzan Paweł Robert, Mysłakowice

Rutkowska Anna, zam. Mysłakowice

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach zobowiązany jest

poinformować tutejszy Urząd duszpasterski

-Módlmy się za Zmarłych: + Władysław Rola

- Zachęcamy aby korzystać ze strony internetowej naszej Parafii( www.myslakowice.diecezja.legnica.pl), oraz strony internetowej Diecezji Legnickiej ( diecezja. legnica. pl).

- Intencje mszalne,ogłoszenia duszpasterskie, oraz inne informacje na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń (przy wejściu do kościoła),oraz na stronie internetowej naszej Parafii (www.myslakowice.diecezja.legnica.pl)

- Msze św. odprawiane są w dni powszednie: 18.00 (17.00 – czas zimowy); w Niedziele: 7.30; 9.15 (kaplica – ul. Kamienna 10); 10.30; 12.00; 18.00 (17.00 – czas zimowy). Jeśli są dodatkowe Msze św. to odprawiane są w dni powszednie pół godziny przed wieczorną Mszą św.(lub Nabożeństwem). W czasie kolędy (Wizyty duszpasterskiej) Msza św. odprawiana jest o godz. 9.00 (lub 15.00 - od poniedziałku – do piątku); o 17.00 ( w soboty i Niedziele).W I Czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu W I Sobotę miesiąca Msza św. o godz.7.30 W każdą środę w naszej Parafii (na początku wieczornej Mszy św.) odprawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do specjalnego pojemnika (przy obrazie M. B. Nieustającej Pomocy) prosimy składać prośby i podziękowania.

- Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (uzyskując podpisy).uczestniczy we Mszy św. niedzielnej(o godz.12.00) i innych nabożeństwach (np. Nabożeństwo różańcowe, Roraty, Droga Krzyżowa, Gorzkie żale). - Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. (razem z Rodzicami) uczestniczą we Mszy św. niedzielnej (o godz.10.30) i Nabożeństwach (Różaniec, Roraty, Droga Krzyżowa).- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego, oraz Pisma św. i książek o tematyce religijnej; słuchania i oglądania audycji religijnych.

- Prosimy, aby (ze względów bezpieczeństwa) na terenie kościelnym( m.in. murze przykościelnym, schodach) nie korzystać i nie jeździć na wrotkach, hulajnogach, rowerach i innymi pojazdami z wyjątkiem uczestników nabożeństw, załatwiania spraw kancelaryjnych i osobami uprawnionymi! Prosimy też, aby dzieci i młodzież w czasie nabożeństw nie przebywali na balkonach (chórze) kościoła

- Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia