14 Listopada 2018
Kosma, Laurenty, Lewin, Serafin,
Ścibor, Ścibora, Wszerad

Home Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -XXXII Niedziela zwykła - 11.11.2018r.

1.W tym tygodniu Kościół wspomina:

- Niedziela (11.11.) – XXXII Niedziela zwykła.

- Dzisiaj obchodzimy Święto Niepodległości. Przypada 100 lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę O godz.10.30 - Msza św. w intencji Ojczyzny na zakończenie której złożymy kwiaty i zapalimy znicz w miejscu pamięci narodowej przy naszym kościele.

Wczoraj w Sobotę (10.11.br.) o godz.15.30 przy plebanii miało miejsce wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych z udziałem harcerzy, a także ognisko i poczęstunek. Dziękujemy Ks. Dawidowi Stasiakowi i panu Eugeniuszowi Kleście, oraz innym osobom za organizację tego spotkania.

- Poniedziałek (12.11.) – Św. Jozafata, biskupa i męczennika, wspomnienie

- Wtorek (13.11.) – Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, wspomnienie

- Sobota (17.11.) – Św. Elżbiety Węgierskiej, wspomnienie

- Niedziela (18.11.) – XXXIII Niedziela zwykła.

2. Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych odprawiane jest w kościele w dni powszednie (od 3.11.) o godz. 17.00, a następnie – Msza św. W tym tygodniu Wypominki będą czytane z następujących ulic:

- Poniedziałek (12.11.) – ul. 1Maja

- Wtorek (13. 11.) – ul. Sułkowskiego, , ul. Żołnierza,

ul. Godebskiego, ul. Czerwony Dworek

- Środa (14. 11.) – ul. Starowiejska, ul. Kasztanowa, ul. Łomnicka

- Czwartek (15.11.) .) – ul. Dolna, ul. Nowa, ul. Łąkowa, ul. Psie Pole,

ul. Słoneczna, ul. Śląska

- Piątek (16.11.) – ul. Kamienna, ul. Sportowa, ul. Włościańska, ul. Cmentarna

- Sobota (17.11.) – ul. Fabryczna, ul. Turkusowa

- NIEDZIELA (18.11.) – kaplica, godz. 9.00

- Poniedziałek (19.11.) - Wypominki bez wypisanej nazwy ulicy i pozostałe wypominki

- W kaplicy - Wypominki czytane są (od Niedzieli 4.11.) przed Mszą św. w niedzielę o godz. 9.00, a następnie Msza św.

3. W sobotę 17 listopada o godz. 10.00 na salkach przy plebani mierzenie stroi liturgicznych dzieci I komunijnych.

4. W przyszła niedzielę 18 listopada na mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie i rozdanie książeczek dzieciom I komunijnym.

5. Bóg zapłać za ofiary składane na nowe tabernakulum do naszego kościoła. Istnieje konieczność wymiany tabernakulum, które ze względu na stan techniczny nie spełnia norm bezpieczeństwa. Ofiary składamy do kopert z dopiskiem „tabernakulum", oraz adresem. Bóg zapłać!

6. Nasza Parafia w Mysłakowicach (od 7.11.2018r.) ma nowy Numer telefonu stacjonarnego: 661 638 886. Jest on umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii, oraz na tablicach w przedsionku kościoła, a także przy kościele. Dotychczasowy numer telefonu stacjonarnego jest nieaktualny.

7. Parafia w Karpaczu organizuje 17.11.br.(sobota) Pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Jacka w Legnicy. Wyjazd spod kościoła w Mysłakowicach o godz.8.30. Koszt: 30 zł. Zapisy telefonicznie u p. Danuty Kowalczyk: tel. 506 230 454. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

8. Chorych przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzimy 12 grudnia 2018r. (środa) przed południem. Prosimy o zgłaszanie Chorych.

9. Wydział Katechetyczny Legnickiej Kurii Biskupiej otwiera Podyplomowe Studia Teologiczno- katechetyczne w celu uzyskania kwalifikacji do nauczania lekcji religii. Kontakt: 76 72-44-118; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

- Módlmy się za Zmarłych: + Irena Cichomska + Stanisława Brzozowiec

+ Bogusław Dylis

- Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na Parafię.

- w zakrystii można nabywać Kalendarze ścienne na 2019r.

-Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

- Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń (przy wejściu do kościoła),oraz na stronie internetowej naszej Parafii (www.myslakowice.diecezja.legnica.pl) Umieszczone są również ogłoszenia duszpasterskie, oraz inne informacje z życia naszej Parafii.

- Msze św. odprawiane są w dni powszednie: 18.00 (17.00 – czas zimowy); w Niedziele: 7.30; 9.15 (kaplica – ul. Kamienna 10); 10.30; 12.00; 18.00 (17.00 – czas zimowy). Jeśli są dodatkowe Msze św. to odprawiane są w dni powszednie pół godziny przed wieczorną Mszą św.(lub Nabożeństwem). W czasie kolędy (Wizyty duszpasterskiej) Msza św. odprawiana jest tylko rano o 8.00 (od poniedziałku – do piątku); o 17.00 ( w soboty i Niedziele)

- Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (uzyskując podpisy).uczestniczy we Mszy św. niedzielnej(o godz.12.00) i innych nabożeństwach (np. Nabożeństwo różańcowe, Roraty, Droga Krzyżowa, Gorzkie żale).

- Dzieci klasy III przygotowujące się do I Komunii św. (razem z Rodzicami) uczestniczą we Mszy św. niedzielnej (o godz.10.30) i Nabożeństwach (Różaniec, Roraty, Droga Krzyżowa)

W każdą środę w naszej Parafii (na początku wieczornej Mszy św.) odprawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do specjalnej skrzynki (przy obrazie M. B. Nieustającej Pomocy) prosimy składać prośby i podziękowania.

- Każdego 22 dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. (w kościele) odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia.

- Od 13.05 – do 13.10 (każdego 13 dnia miesiąca) o godz. 17.30 w naszej parafii odprawiane jest Nabożeństwo fatimskie, a następnie Msza św.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego, oraz Pisma św. i książek o tematyce religijnej; słuchania i oglądania audycji religijnych.

Zapowiedzi przedślubne

Nr. 16. Ewa Postrach, zam. Mysłakowice

Dominik Kroh, zam. Kowary

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach zobowiązany jest poinformować tutejszy Urząd duszpasterski