1 Marca 2021
Jewdocha, Feliks, Herakles, Herkules,
Joanna, Józef, Nikifor, Piotr

Home Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II Niedziela Wielkiego Postu - 28.02.2021r.

1.W tym tygodniu Kościół wspomina:

- Niedziela (28.02.) - II Niedziela Wielkiego Postu. Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka do puszek na Kościół misyjny w Afryce. Bóg Zapłać!

- Czwartek (4.03.) - Św. Kazimierza, Królewicza, święto. I Czwartek miesiąca.

17.30 – 18.30: Adoracja Najśw. Sakramentu

- Piątek (5.03.) - I Piątek miesiąca. Spowiedź św. od 16.00

w czasie Drogi Krzyżowej

- Sobota (6.03.) - I Sobota miesiąca. Dodatkowa Msza św. o 7.30

- Niedziela (7.03.) - III Niedziela Wielkiego Postu. I Niedziela miesiąca.

Adoracja Najśw. Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych

2.W Wielkim Poście w naszej Parafii odprawiane są nabożeństwa:

- Droga Krzyżowa- w piątki o godz. 16.00

- GORZKIE ŻALE – w niedziele o godz. 16.30

- Zachęcamy Wszystkich Parafian,a szczególnie dzieci i młodzież do udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych

- W Wielkim Poście CARITAS organizuje akcję "Jałmużna Wielkopostna"

- Z tyłu kościoła ( na ścianie) znajduje się skarbona do której można składać (w Wielkim Poście) ofiary w ramach Jałmużny wielkopostnej, oraz skarbona przy (bocznym ołtarzu) na ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg Zapłać!

- W ramach akcji Caritas w zakrystii można nabywać kartki świątecane a od przyszłej Niedzieli paschaliki

- Chorych przed Świętami Wielkanocnymi odwiedzimy 28.03.br.(sobota) przedpołudniem. Prosimy o zgłaszanie Chorych.

- MÓDLMY SIĘ ZA ZMARŁYCH: CHORĄGWICKA STEFANIA + ZASADA KRZYSZTOF + PIECZKO ANTONINA

- ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Nr. 2. Tybinkowski Michał Janusz, zam. Mysłakowice

Gwazdacz Paulina Daniela, zam. Mysłakowice

Nr. 3. Bolek Adam Andrzej, zam. Mysłakowice

Bolek zd. Zalewska Monika Elżbieta, zam. Mysłakowice

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach zobowiązany jest

poinformować tutejszy Urząd duszpasterski

- W związku z pandemią Coronawirusa i utrudnieniami związanymi z obecnością w kościele składamy serdeczne Bóg Zapłać za ofiary składane na Parafię (Kościół) przelewem na Konto naszej Parafii:(PKO BP SP: 60 1020 2124 0000 8302 0073 1455 ).

- W czasie pandemii Coronawirusa Msze św. i nabożeństwa sprawowane są bez żadnych zmian! W związku z pandemią Coronawirusa obowiązują obostrzenia sanitarne w zgromadzeniach religijnych: 1 osoba na 15 m kwadratowych). W naszym kościele: 46 osób; w kaplicy: 5osób, zakrywanie ust i nosa w kościołach w czasie obrzędów liturgicznych, a więc i Mszy św. oraz zachowanie odpowiedniej odległości. Przy wejściu do kościoła i kaplicy ( z tyłu ławek) umieszczone są urządzenia do dezynfekcji .

- Zachęcamy aby w tym czasie pandemii Coronawirusa szczególnie korzystać ze strony internetowej naszej Parafii ( www.myslakowice.diecezja.legnica.pl), oraz strony internetowej Diecezji Legnickiej ( diecezja. legnica. pl).

- Biskup legnicki podtrzymuje Dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św.; pozostaje ona aktualna wobec osób z objawami infekcji ( np. kaszel,katar, podwyższona temperatura itp.).Gdy chodzi o obecność na niedzielnych celebracjach muszą być brane pod uwagę bieżące obostrzenia państwowe oraz roztropne rozeznanie wiernych we własnym sumieniu( bieżąca sytuacja epidemiczna, osobiste uwarunkowania zdrowotne,rodzinne związane z wiekiem i obawą przed zakażeniem).

- I Komunia św. w 2021r. będzie miała miejsce w Niedzielę 30.05.2021r. o godz.10.00. Rocznica i Komunii św. - 6.06.2021r. o godz. 10.30. Sakrament Bierzmowania – 11.06.2021r. o godz. 18.00

- ZACHĘCAMY I ZAPRASZAMY CHĘTNE PANIE DO CZŁONKOSTWA W RÓŻACH RÓŻAŃCOWYCH NASZEJ PARAFII. ZAPISY U DUSZPASTERZY.

- INTENCJE MSZALNE,OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, ORAZ INNE INFORMACJE NA NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ WYWIESZONE SĄ NA TABLICY OGŁOSZEŃ (PRZY WEJŚCIU DO KOŚCIOŁA),ORAZ NA STRONIE INTERNETOWEJ NASZEJ PARAFII (WWW.MYSLAKOWICE.DIECEZJA.LEGNICA.PL)

- Msze św. odprawiane są w dni powszednie: 18.00 (17.00 – czas zimowy); w Niedziele: 7.30; 9.15 (kaplica – ul. Kamienna 10); 10.30; 12.00; 18.00 (17.00 – czas zimowy). Jeśli są dodatkowe Msze św. to odprawiane są w dni powszednie pół godziny przed wieczorną Mszą św.(lub Nabożeństwem). W czasie kolędy (Wizyty duszpasterskiej) Msza św. odprawiana jest o godz. 9.00 (lub 15.00 - od poniedziałku – do piątku); o 17.00 ( w soboty i Niedziele).W I Czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu W I Sobotę miesiąca Msza św. o godz.7.30 W każdą środę w naszej Parafii (na początku wieczornej Mszy św.) odprawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do specjalnego pojemnika (przy obrazie M. B. Nieustającej Pomocy) prosimy składać prośby i podziękowania.

- Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (uzyskując podpisy).uczestniczy we Mszy św. niedzielnej(o godz.12.00) i innych nabożeństwach (np. Nabożeństwo różańcowe, Roraty, Droga Krzyżowa, Gorzkie żale). - Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. (razem z Rodzicami) uczestniczą we Mszy św. niedzielnej (o godz.10.30) i Nabożeństwach (Różaniec, Roraty, Droga Krzyżowa).

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego, oraz Pisma św. i książek o tematyce religijnej; słuchania i oglądania audycji religijnych.

- Prosimy, aby (ze względów bezpieczeństwa) na terenie kościelnym( m.in. murze przykościelnym, schodach) nie korzystać i nie jeździć na wrotkach, hulajnogach, rowerach i innymi pojazdami z wyjątkiem uczestników nabożeństw, załatwiania spraw kancelaryjnych i osobami uprawnionymi! Prosimy też, aby dzieci i młodzież w czasie nabożeństw nie przebywali na balkonach (chórze) kościoła

- Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia