Home Ogłoszenia parafialne

XI Niedziela zwykła - 13.06.2021r.

1.W tym tygodniu Kościół wspomina:

- Niedziela (13.06.) -11 Niedziela zwykła.

Nabożeństwo Fatimskie dzisiaj o godz.17.30

- Poniedziałek (14.06.) - Bł. Michała Kozala,bpa i męcz., wspomnienie

- Czwartek (17.06.) - Św. Brata Alberta Chmielowskiego,zak., wspomnienie

- Niedziela (20.06.) -12 Niedziela zwykła. W czasie każdej Mszy św. homilię wygłosi Ks. Łukasz Toporek tegoroczny neoprezbiter ze Ścięgien, który też udzieli błogosławieństwa prymicyjnego i przekaże pamiątkowe obrazki. Serdecznie zapraszamy!

2. Episkopat Polski od Niedzieli (20.06.2021r.) znosi dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., a więc mamy obowiązek być fizycznie w kościele.

3.Wczoraj w sobotę (11.06.br.) w naszej parafii został udzielony sakramaent Bierzmowania. Bóg Zapłać Ks. Pawłowi i wszystkim Osobom za przygotowanie młodzieży i uroczystości.

4.Kosciół legnicki modli się za swojego Pasterza J.E. Ks. Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego, który 6.06.br. obchodził 50 rocznicę święceń prezbiteratu. W ten złoty Jubileusz wpisuje się także zbliżająca sie 75 rocznica urodzin oraz 19 rocznica Święceń biskupich Biskupa Legnickiego Jubilata. Uroczystości jubileuszowe odbędą się w katedrze legnickiej w sobotę 19.06.br. podczas Mszy św. o godz. 12.00 na które jesteśmy zaproszeni!

- W Diecezji Legnickiej przeżywamy ROK EUCHARYSTII pod hasłem: „ Eucharystia daje życie".

- Nabożeństwo czerwcowe odprawiane jest codziennie o 17.30

- Bóg Zapłać za ofiary na Parafię (Kościół) które można również składać przelewem na Konto naszej Parafii:(PKO BP SP: 60 1020 2124 0000 8302 0073 1455 ). Nadal obowiązują obostrzenia sanitarne w kościołach: zakrywanie ust i nosa w kościołach w czasie obrzędów liturgicznych, a więc i Mszy św. oraz zachowanie odpowiedniej odległości (1,5m). Przy wejściu do kościoła i kaplicy ( z tyłu ławek) umieszczone są urządzenia do dezynfekcji .

- ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Nr.6. Mamet Łukasz Paweł, zam. Mysłakowice

Staniak Karolina, zam. Wilczyce

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach zobowiązany jest

poinformować tutejszy Urząd duszpasterski

MÓDLMY SIĘ ZA ZMARŁYCH

-Zachęcamy aby korzystać ze strony internetowej naszej Parafii ( www.myslakowice.diecezja.legnica.pl), oraz strony internetowej Diecezji Legnickiej ( diecezja. legnica. pl).

- ZACHĘCAMY I ZAPRASZAMY CHĘTNE PANIE DO CZŁONKOSTWA W RÓŻACH RÓŻAŃCOWYCH NASZEJ PARAFII. ZAPISY U DUSZPASTERZY.

- INTENCJE MSZALNE,OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, ORAZ INNE INFORMACJE NA NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ WYWIESZONE SĄ NA TABLICY OGŁOSZEŃ (PRZY WEJŚCIU DO KOŚCIOŁA),ORAZ NA STRONIE INTERNETOWEJ NASZEJ PARAFII (WWW.MYSLAKOWICE.DIECEZJA.LEGNICA.PL)

- Msze św. odprawiane są w dni powszednie: 18.00 (17.00 – czas zimowy); w Niedziele: 7.30; 9.15 (kaplica – ul. Kamienna 10); 10.30; 12.00; 18.00 (17.00 – czas zimowy). Jeśli są dodatkowe Msze św. to odprawiane są w dni powszednie pół godziny przed wieczorną Mszą św.(lub Nabożeństwem). W czasie kolędy (Wizyty duszpasterskiej) Msza św. odprawiana jest o godz. 9.00 (lub 15.00 - od poniedziałku – do piątku); o 17.00 ( w soboty i Niedziele).W I Czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu W I Sobotę miesiąca Msza św. o godz.7.30 W każdą środę w naszej Parafii (na początku wieczornej Mszy św.) odprawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do specjalnego pojemnika (przy obrazie M. B. Nieustającej Pomocy) prosimy składać prośby i podziękowania.

- Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (uzyskując podpisy).uczestniczy we Mszy św. niedzielnej(o godz.12.00) i innych nabożeństwach (np. Nabożeństwo różańcowe, Roraty, Droga Krzyżowa, Gorzkie żale). - Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. (razem z Rodzicami) uczestniczą we Mszy św. niedzielnej (o godz.10.30) i Nabożeństwach (Różaniec, Roraty, Droga Krzyżowa).- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego, oraz Pisma św. i książek o tematyce religijnej; słuchania i oglądania audycji religijnych.

- Prosimy, aby (ze względów bezpieczeństwa) na terenie kościelnym( m.in. murze przykościelnym, schodach) nie korzystać i nie jeździć na wrotkach, hulajnogach, rowerach i innymi pojazdami z wyjątkiem uczestników nabożeństw, załatwiania spraw kancelaryjnych i osobami uprawnionymi! Prosimy też, aby dzieci i młodzież w czasie nabożeństw nie przebywali na balkonach (chórze) kościoła

- Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia