19 Lutego 2020
Henryk, Konrad, Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli

Home Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela zwykła – 16.02.2020r.

1.W tym tygodniu Kościół wspomina:

- Niedziela (16.02.) – VI Niedziela zwykła

- Sobota (22.02.) - Katedry Św. Piotra Apostoła, święto

- Niedziela (23.02.) – VII Niedziela zwykła

2 Nauki przedmałżeńskie w naszej Parafii (w 2020r.) będą miały miejsce w dniach: 29.02.(sobota – godz.15.30) – 28.03.2020r. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

- Módlmy się za Zmarłych

- Wyższe Seminarium Duchowne w Legnicy zaprasza na Rekolekcje w dniach: 21.02.-23.02.2020r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i u księży.

- Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski na prośbę Ks. Dziekana Mieczysława Bętkowskiego przyjął jego rezygnację (ze względu na stan zdrowia) z urzędu Dziekana Dekanatu Mysłakowice dziękując za Jego posługę Dziekana przez 14 lat. Ks. Biskup mianował (od 1.02.2020r.) Dziekanem Ks. Proboszcza z Karpacza Ks. dr kanonika Pawła Oskwarka jednocześnie zmieniając nazwę Dekanatu na Dekanat Karpacz.

- Zachęcamy i zapraszamy chętne Panie do członkostwa w Różach różańcowych naszej Parafii. Zapisy u Duszpasterzy.

- Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń (przy wejściu do kościoła),oraz na stronie internetowej naszej Parafii (www.myslakowice.diecezja.legnica.pl) Umieszczone są również ogłoszenia duszpasterskie, oraz inne informacje z życia naszej Parafii.

- Msze św. odprawiane są w dni powszednie: 18.00 (17.00 – czas zimowy); w Niedziele: 7.30; 9.15 (kaplica – ul. Kamienna 10); 10.30; 12.00; 18.00 (17.00 – czas zimowy). Jeśli są dodatkowe Msze św. to odprawiane są w dni powszednie pół godziny przed wieczorną Mszą św.(lub Nabożeństwem). W czasie kolędy (Wizyty duszpasterskiej). Msza św. odprawiana jest o godz. 15.00 (od poniedziałku – do piątku); o 17.00 ( w soboty i Niedziele)

- Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (uzyskując podpisy).uczestniczy we Mszy św. niedzielnej(o godz.12.00) i innych nabożeństwach (np. Nabożeństwo różańcowe, Roraty, Droga Krzyżowa, Gorzkie żale). - Dzieci klasy III przygotowujące się do I Komunii św. (razem z Rodzicami) uczestniczą we Mszy św. niedzielnej (o godz.10.30) i Nabożeństwach (Różaniec, Roraty, Droga Krzyżowa).

- W każdą środę w naszej Parafii (na początku wieczornej Mszy św.) odprawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do specjalnego pojemnika (przy obrazie M. B. Nieustającej Pomocy) prosimy składać prośby i podziękowania. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego, oraz Pisma św. i książek o tematyce religijnej; słuchania i oglądania audycji religijnych.

- Prosimy, aby (ze względów bezpieczeństwa) na terenie kościelnym nie jeździć na wrotkach, hulajnogach, rowerach i innymi pojazdami z wyjątkiem uczestników nabożeństw, załatwiania spraw kancelaryjnych i osobami uprawnionymi! Prosimy też, aby dzieci i młodzież nie wchodzili na balkony (chór) kościoła

- Dziękujemy za ofiary składane na kościół od każdej rodziny do kopert, które są przy wyjściu z kościoła. Bóg Zapłać!

- Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.