Dzisiaj jest: Wtorek
Hipolit, Hipolita, Maria, Namysław,
Oswald, Oswalda, Tymoteusz, Zygfryd

Home Ogłoszenia parafialne

XX Niedziela zwykła – 20.08.2017r.

1.W tym tygodniu Kościół wspomina:

- Niedziela (20.08.) – XX Niedziela zwykła.

- Poniedziałek (21.08.) – Św. Piusa X, papieża, wspomnienie

- Wtorek (22.08.) – NMP Królowej, wspomnienie

- Czwartek (24.08.) – Św. Bartłomieja, Apostoła, święto

- Sobota (26.08.) – NMP Częstochowskiej, uroczystość. Msze św.: 9,15(kaplica), 18.00

- Niedziela (27.08.) –XXI Niedziela zwykła

2.Podobnie jak w latach ubiegłych organizujemy akcję: „AKCJA – ZESZYT" polegająca na pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. „AKCJA – ZESZYT" to zbiórka wszystkich materiałów szkolnych: zeszytów, kredek, długopisów, plasteliny, bloków technicznych, plecaków, piórników, itp. Przybory szkolne można przynosić do zakrystii lub na plebanię. Liczymy na każdą nawet najdrobniejszą pomoc naszych parafian. W imieniu obdarowanych wyrażamy wdzięczność za Państwa hojność i otwarte serce.

3. Przypominamy, iż młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (uzyskując podpisy).uczestniczy we Mszy św. niedzielnej(o godz.12.00) i innych nabożeństwach (np. Nabożeństwo różańcowe, Droga Krzyżowa, Gorzkie żale).

. W każdą środę w naszej Parafii (na początku wieczornej Mszy św.) odprawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do specjalnej skrzynki (przy obrazie

M. B. Nieustającej Pomocy) prosimy składać prośby i podziękowania.

- Każdego 22 dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. (w kościele) odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia.

- Od 13.05 – do 13.10 (każdego 13 dnia miesiąca) o godz. 17.30 w naszej parafii odprawiane jest NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, a następnie Msza św.

4. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Nr.11. Norbert Dariusz Ferenc, zam. Gubin i Mysłakowice

Anna Martyna Śliwka, zam. Jawor i Mysłakowice

Nr. 12. Poręba Przemysław, zam. Mysłakowice

Kondraciuk Ewelina, zam. Bolków (Wolbromek)

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach zobowiązany jest poinformować tutejszy Urząd duszpasterski

5. W czasie wakacji ( lipiec – sierpień) nie ma Mszy św. w dni powszednie

o godz. 7.00

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego, oraz Pisma św. i książek o tematyce religijnej; słuchania i oglądania audycji religijnych

7. Zapraszamy do udziału w spotkaniach Odnowy w Duchu Świętym w kościele św. Wojciecha w Jeleniej Górze w każdą środę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń

(przy wejściu do kościoła),oraz na stronie internetowej naszej Parafii www.myslakowice.diecezja.legnica.pl ) Umieszczone są również ogłoszenia duszpasterskie, oraz inne informacje z życia naszej Parafii. Msze św. odprawiane są w dni powszednie: 7.00 i 18.00 (17.00 – czas zimowy); w Niedziele: 7.30; 9.15 (kaplica – ul. Kamienna); 10.30; 12.00; 18.00 (17.00 – czas zimowy).

9. Duszpasterstwo młodzieży Diecezji Legnickiej zaprasza na 24 Spotkanie Młodych, które odbędzie się w dniach:24-27.08.br. w Legnickim Polu. Serdecznie zapraszamy!

10. Kościelne Biuro Pielgrzymkowe Pielgrzymuj.pl zaprasza na pielgrzymkę lotniczą do Ziemi Świętej w terminie: 3- 10 listopada 2017r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

11. W związku z wakacjami Policja Jeleniogórska prosi o przekazanie ostrzeżeń i wzmożoną czujność przed oszustami i złodziejami, szczególnie wobec osób starszych.

12. Dziękujemy za ofiary składane na kościół od każdej rodziny do kopert, które są przy wyjściu z kościoła. Ofiary odnotowywane są w kartotece danej rodziny. Bóg zapłać!

13. Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.