19 Lutego 2018
Manswet, Marceli

Home Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - VI Niedziela zwykła – 11.02.2018

1.W tym tygodniu Kościół wspomina:

- Niedziela ( 11.02.) – VI Niedziela zwykła. Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o 10.30 – poświęcenie i rozdanie świec dla dzieci I – Komunijnych

- W dniach: 11- 17.02. br. przeżywamy Tydzień modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem z wolności"

- Środa (14.02.) – Środa Popielcowa. Msze św. odprawiane będą: 9.15(kaplica), 10.30, 17.00

- Niedziela (18.02.) - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2.W Wielkim Poście odprawiane są nabożeństwa:

- Droga Krzyżowa- w piątki o godz. 16.30

- GORZKIE ŻALE – w niedziele o godz. 16.30

Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych

3. Spotkanie dla uczniów klas III gim. i I szkoły średniej i osób, które w kwietniu przyjmą sakrament bierzmowania odbędzie się 18.02.2018r. (w niedzielę ) o godz. 12.00 (msza św., a później spotkanie). Spotkanie na plebanii. Obecność obowiązkowa.

4. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 17 lutego 2018 r. (sobota) o godz. 15.30 w salce na plebanii.

5. Składamy serdeczne podziękowania dla Restauracji „ Chata za wsią" za prze

kazanie 40 krzeseł do salek katechetycznych w naszej Parafii, oraz Pani Danucie Kowalczyk za przekazanie dużego stołu konferencyjnego. Bóg Zapłać!

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Tomasz Walczak, zam. Mysłakowice

Magdalena Kmak, zam. Chełmsko Śląskie

7. Módlmy się za Zmarłych: + Henryk Grzyb

8. Zapraszamy na Badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego (profilaktyka jaskry) dnia 28.02.br.(środa) w Ośrodku Zdrowia w Mysłakowicach. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń

- Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń (przy wejściu do kościoła),oraz na stronie internetowej naszej Parafii (www.myslakowice.diecezja.legnica.pl) Umieszczone są również ogłoszenia duszpasterskie, oraz inne informacje z życia naszej Parafii.

- Msze św. odprawiane są w dni powszednie: 18.00 (17.00 – czas zimowy);

w Niedziele: 7.30; 9.15 (kaplica – ul. Kamienna 10); 10.30; 12.00; 18.00 (17.00 – czas zimowy). Jeśli są dodatkowe Msze św. to odprawiane są w dni powszednie pół godziny przed wieczorną Mszą św.(lub Nabożeństwem). W czasie kolędy (Wizyty duszpasterskiej) Msza św. odprawiana jest tylko rano o 9.00 (od poniedziałku – do piątku); o 17.00 ( w soboty i Niedziele)

- Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (uzyskując podpisy).uczestniczy we Mszy św. niedzielnej(o godz.12.00) i innych nabożeństwach (np. Nabożeństwo różańcowe, Droga Krzyżowa, Gorzkie żale).

. W każdą środę w naszej Parafii (na początku wieczornej Mszy św.) odprawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do specjalnej skrzynki (przy obrazie

M. B. Nieustającej Pomocy) prosimy składać prośby i podziękowania.

- Każdego 22 dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. (w kościele) odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia.

- Od 13.05 – do 13.10 (każdego 13 dnia miesiąca) o godz. 17.30 w naszej parafii odprawiane jest Nabożeństwo fatimskie, a następnie Msza św.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego, oraz Pisma św. i książek o tematyce religijnej; słuchania i oglądania audycji religijnych

- Policja Jeleniogórska ( po raz kolejny raz) apeluje do wszystkich Seniorów , aby nie ulegali przestępcom, którzy wykorzystują w swoich działaniach metody oszustw m.in. na wnuczka, policjanta, syna, córkę itp.

- Dziękujemy za ofiary składane na kościół od każdej rodziny do kopert, które są przy wyjściu z kościoła. Bóg Zapłać!

-Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.