Jest godzina

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
17 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Florian, Jolanta, Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław

Do końca roku zostało 15 dni.
Home Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II Niedziela Adwentu – 10.12.2017r.

1.W tym tygodniu Kościół wspomina:

- Dzisiaj w Niedzielę (10.12.) – Dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie. Po każdej Mszy św. ogólnopolska zbiórka do puszek na potrzeby polskich misjonarzy pracujących w krajach Europy wschodniej. Bóg Zapłać!

- Dzisiaj w niedzielę (10.12.br.) na Mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone i rozdane medaliki dla dzieci I komunijnych.

- Środa (13.12.) – Św. Łucji, dziewicy i męczennicy, wspomnienie

- Czwartek (14.12.) – Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła, wspomnienie

- Niedziela (17.12.) – III Niedziela Adwentu (GAUDETE)

Roznoszone są Opłatki przez wyznaczone osoby do każdej rodziny naszej parafii. Prosimy by nie kupować opłatków poza parafią. Kto z państwa planuje wcześniejsze przesłanie opłatka do rodziny za granicą, to prosimy zgłaszać się na plebanię.

2.Trwają RORATY na które zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci przynoszą lampiony zrobione przez siebie, ale w zakrystii można też nabywać lampiony. Msza św. roratnia odprawiana jest w dni powszednie (od poniedziałku - do piątku) o godz. 17.00 wieczorem. Na msze św. roratnie dzieci przynoszą serduszka |z wypisanymi dobrymi uczynkami. Na zakończenie każdej mszy św. roratniej losowanie nagród. W soboty i niedziele rorat nie ma.

- W zakrystii można będzie nabywać świece wigilijne w cenie 6 zł mała i 12 zł duża

w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a także kartki świąteczne, kalendarze ścienne oraz lampiony na tegoroczne roraty.

- Przypominamy, iż młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (uzyskując podpisy).uczestniczy we Mszy św. niedzielnej(o godz.12.00) i innych nabożeństwach (np. Nabożeństwo różańcowe, Droga Krzyżowa, Gorzkie żale).

3. Chorych naszej Parafii odwiedzimy przed świętami Bożego Narodzenia 16.12.br. (sobota) w godzinach przedpołudniowych. Prosimy o zgłaszanie Chorych.

5. Parafia w Karpaczu zaprasza na pielgrzymkę do Grobu Świętego w Gorlitz, ze zwiedzaniem starego miasta, zabytków sakralnych oraz Jarmarku Adwentowego. Wyjazd w dniu 16 grudnia o godz. 8.00 z parkingu z pod kościoła w Mysłakowicach. Koszt 90 zł +15 euro. Zapisywać można się z zakrystii i na plebani. Warunkiem zapisania na listę jest wpłacenie kwoty wyjazdu.

6. Dzisiaj w niedzielę (10.12) obchodzimy 177 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Z tej okazji p. Jacek Chorągwicki dzisiaj w niedzielę o godz. 10.15, jak również po mszach św. o 12.00 i 17.00 wyświetli film przedwojenny o naszym kościele i pałacu (szkole) pt. „Wesele ostatnich właścicieli pałacu". Serdecznie zapraszamy!

7.Parafia Św. Wojciecha w Jeleniej Górze zaprasza w środy (6.12; 13.12 i 20.12.br. w godzinach 15.00 – 18.00 do Szafy miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich potrzebujących. Szczegóły na plakacie.

8. Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii będą miały miejsce w dniach: 17 -19.12. br. i zakończą się Spowiedzią św. 19.12.(wtorek). Rekolekcje prowadził będzie Ks. Daniel Wożniak, kapłan Diecezji Legnickiej pracujący na Ukrainie.

9. W przyszłą niedzielę spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o godz. 12.00 (msza św., a później spotkanie). Na spotkanie przychodzą wszystkie klasy: VI, VII podstawowa oraz II i III gimnazjum, a także szkoła średnia. Będzie spotkanie z księdzem rekolekcjonistą. Obecność obowiązkowa.

Program rekolekcji:

- Niedziela (17.12.) - nauki rekolekcyjne w czasie każdej Mszy św.

Po sumie ok. godz.13.00 specjalna konferencja dla młodzieży, szczególnie przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

- Poniedziałek (18.12.) 9.00 – Msza św. z nauką

10.00 (kaplica) Msza św. z nauką

17.00 – Msza św. z nauką

-Wtorek (19.12.) – Dzień Spowiedzi św

– Spowiedź św. godz. 8.00 – 9.00;

9.00 – Msza św. z nauką

10.00 (kaplica) Msza św. z nauką (Spowiedź św.:9.30 -10.00)

- Spowiedź św.: godz.16.00 – 17.30

17.00 – Msza św. z nauką. Zakończenie rekolekcji

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń (przy wejściu do kościoła),oraz na stronie internetowej naszej Parafii (www.myslakowice.diecezja.legnica.pl) Umieszczone są również ogłoszenia duszpasterskie, oraz inne informacje z życia naszej Parafii.

- Msze św. odprawiane są w dni powszednie: 18.00 (17.00 – czas zimowy);

w Niedziele: 7.30; 9.15 (kaplica – ul. Kamienna 10); 10.30; 12.00; 18.00 (17.00 – czas zimowy). Jeśli są dodatkowe Msze św. to odprawiane są w dni powszednie pół godziny przed wieczorną Mszą św.(lub Nabożeństwem). W czasie kolędy (Wizyty duszpasterskiej) Msza św. odprawiana jest tylko rano o 9.00 (od poniedziałku – do piątku); o 17.00 ( w soboty i Niedziele)

- Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (uzyskując podpisy).uczestniczy we Mszy św. niedzielnej(o godz.12.00) i innych nabożeństwach (np. Nabożeństwo różańcowe, Droga Krzyżowa, Gorzkie żale).

. W każdą środę w naszej Parafii (na początku wieczornej Mszy św.) odprawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do specjalnej skrzynki (przy obrazie

M. B. Nieustającej Pomocy) prosimy składać prośby i podziękowania.

- Każdego 22 dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. (w kościele) odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia.

- Od 13.05 – do 13.10 (każdego 13 dnia miesiąca) o godz. 17.30 w naszej parafii odprawiane jest Nabożeństwo fatimskie, a następnie Msza św.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego, oraz Pisma św. i książek o tematyce religijnej; słuchania i oglądania audycji religijnych

- W zakrystii można nabywać kalendarz ścienny na 2018r.

- Zapraszamy do udziału w spotkaniach Odnowy w Duchu Świętym w kościele św. Wojciecha w Jeleniej Górze w każdą środę o godz. 18.00.

- Zapraszamy małżeństwa sakramentalne chcące pogłębić wiarę i wiedzę na temat duchowości małżeńskiej do wspólnoty Ruchu Światło – Życie DOMOWEGO KOŚCIOŁA. Spotkania formacyjne odbywają się raz w miesiącu, w kameralnej atmosferze, małej grupie liczącej kilka małżeństw, pod opieką i kierownictwem kapłana. Istnieje możliwość wyjazdów na rekolekcje i dni skupienia w ciągu roku i w okresie wakacyjnym. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Parą Rejonową; pan Stanisław Kasprzyk z Bukowca; tel. (660) 699 – 133

- Prosimy, aby dzieci i młodzież uczestniczący we Mszy św. i nabożeństwach nie wchodzili na balkony w naszym kościele

11.Przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii można nabywać książkę pt. „Wigilia w rodzinie" pod redakcją ks. Dawida Stasiaka, która zawiera kolędy, przepisy na potrawy wigilijne, oraz inne informacje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii.

Msza św. Pasterka odprawiona będzie w naszej Parafii:

o godz. 20.30 (kaplica, ul. Kamienna 10),

oraz o 22.00 (w kościele)

12. Parafia Matki Bożej Królowej Polski i Św. Franciszka z Asyżu zaprasza na koncert charytatywny bożonarodzeniowy, wykonaniu Orkiestry Symfonicznej oraz Wokalistów z Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze. Koncert będzie miał miejsce 19 grudnia o godz. 17.00 w Sali Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Pieniądze zebrane z biletów przeznaczone są na budowę kościoła.

13.Wizytę duszpasterską (tzw. kolędę) rozpoczniemy w naszej Parafii 27.12.2017r. (środa) Szczegółowy program z wypisanymi ulicami i datą kolędy jest do wzięcia przy wyjściu z kościoła od przyszłe, a także umieszczony jest na stronie internetowej naszej Parafii.

14. Policja Jeleniogórska ( po raz kolejny raz) apeluje do wszystkich Seniorów , aby nie ulegali przestępcom, którzy wykorzystują w swoich działaniach metody oszustw m.in. na wnuczka, policjanta, syna, córkę itp.

15. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 17 lutego 2018 r. (sobota) o godz. 15.30 w salce na plebanii.

16. Módlmy się za Zmarłych

17. Dziękujemy za ofiary składane na kościół od każdej rodziny do kopert, które są przy wyjściu z kościoła. Ofiary odnotowywane są w kartotece danej rodziny. Bóg Zapłać!

18. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.