Home Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II Niedziela Adwentu - 9.12.2018r.

1.W tym tygodniu Kościół wspomina:

- Niedziela (9.12.) – II Niedziela Adwentu i miesiąca

Dzisiaj przypada 178 Rocznica poświęcenia kościoła własnego (naszego kościoła). Z tej okazji p. Jacek Chorągwicki o godz. 10.15, jak również po pozostałych mszach św. przedstawi prezentację o dzwonach w naszym kościele. Zapraszamy!

- Dzisiaj w Niedzielę (9.12.) – Dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie. Po każdej Mszy św. ogólnopolska zbiórka do puszek na potrzeby polskich misjonarzy pracujących w krajach Europy wschodniej. Bóg Zapłać!

- Dzisiaj w niedzielę (9.12.br.) na Mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone i rozdane medaliki dla dzieci I komunijnych.

- Czwartek (13.12.) – Św. Łucji, dziewicy i męczennicy, wspomnienie

- Piątek (14.12.) – Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła, wspomnienie

- Niedziela (16.12.) – III Niedziela Adwentu (GAUDETE)

2.Roznoszone są Opłatki przez wyznaczone osoby do każdej rodziny naszej parafii. Prosimy by nie kupować opłatków poza parafią. Kto z państwa planuje wcześniejsze przesłanie opłatka do rodziny za granicą, to prosimy zgłaszać się na plebanię.

3.Trwają RORATY na które zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci przynoszą lampiony zrobione przez siebie, ale w zakrystii można też nabywać lampiony. Msza św. roratnia odprawiana jest w dni powszednie (od poniedziałku - do piątku) o godz. 17.00 wieczorem. Na msze św. roratnie dzieci przynoszą serduszka |z wypisanymi dobrymi uczynkami. Na zakończenie każdej mszy św. roratniej losowanie nagród. W soboty i niedziele rorat nie ma.

- W zakrystii można będzie nabywać świece wigilijne w cenie 6 zł mała i 15 zł duża

w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a także kartki świąteczne, kalendarze ścienne oraz lampiony na tegoroczne roraty.

4. Chorych naszej Parafii odwiedzimy przed świętami Bożego Narodzenia 12.12.br. (środa) w godzinach przedpołudniowych. Dodatkowych Chorych odwiedzimy również w czwartek (13.12.) przedpołudniem. (Ci Chorzy o tym wiedzą).

4. Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii będą miały miejsce w dniach: 16 -18.12. br. i zakończą się Spowiedzią św. 18.12.(wtorek). Rekolekcje prowadził będzie O. Marek Sendor OFMC franciszkanin z Kowar

Program rekolekcji:

- Niedziela (16.12.) - nauki rekolekcyjne w czasie każdej Mszy św.

Po sumie ok. godz.13.00 specjalna konferencja dla młodzieży, szczególnie przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

- Poniedziałek (17.12.) 9.00 – Msza św. z nauką

10.00 (kaplica) Msza św. z nauką

17.00 – Msza św. z nauką

-Wtorek (18.12.) – Dzień Spowiedzi św

– Spowiedź św. godz. 8.30 – 9.00;

9.00 – Msza św. z nauką

10.00 (kaplica) Msza św. z nauką (Spowiedź św.:9.30 -10.00)

- Spowiedź św.: godz.16.30 – 17.15

17.00 – Msza św. z nauką. Zakończenie rekolekcji

5.Msza św. Pasterka odprawiona będzie w naszej Parafii:

o godz. 20.30 (kaplica, ul. Kamienna 10),

oraz o 22.00 (w kościele)

- Módlmy się za Zmarłych

6.Wizytę duszpasterską (tzw. kolędę) rozpoczniemy w naszej Parafii 27.12.2018r. (środa) Szczegółowy program z wypisanymi ulicami i datą kolędy jest do wzięcia przy wyjściu z kościoła od przyszłej Niedzieli, a także umieszczony jest na stronie internetowej naszej Parafii.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na nowe tabernakulum do kościoła. Ofiary składamy do kopert z dopiskiem „tabernakulum", oraz adresem. Bóg zapłać!

- W zakrystii można nabywać książkę pt. „Wigilia w rodzinie" pod redakcją ks. Dawida Stasiaka, która zawiera kolędy, przepisy na potrawy wigilijne, oraz inne informacje związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

Nasza Parafia ma nowy Numer telefonu stacjonarnego: 661 638 886. Jest on umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii, oraz na tablicach w przedsionku kościoła, a także przy kościele. Dotychczasowy numer telefonu stacjonarnego jest nieaktualny.

-Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 9 marca 2019 r. (sobota) o godz. 15.30 w salce na plebanii.

- Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń (przy wejściu do kościoła),oraz na stronie internetowej naszej Parafii (www.myslakowice.diecezja.legnica.pl) Umieszczone są również ogłoszenia duszpasterskie, oraz inne informacje z życia naszej Parafii.

- Msze św. odprawiane są w dni powszednie: 18.00 (17.00 – czas zimowy);

w Niedziele: 7.30; 9.15 (kaplica – ul. Kamienna 10); 10.30; 12.00; 18.00 (17.00 – czas zimowy). Jeśli są dodatkowe Msze św. to odprawiane są w dni powszednie pół godziny przed wieczorną Mszą św.(lub Nabożeństwem). W czasie kolędy (Wizyty duszpasterskiej) Msza św. odprawiana jest tylko rano o 8.00 (od poniedziałku – do piątku); o 17.00 ( w soboty i Niedziele)

- Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (uzyskując podpisy).uczestniczy we Mszy św. niedzielnej(o godz.12.00) i innych nabożeństwach (np. Nabożeństwo różańcowe, Roraty, Droga Krzyżowa, Gorzkie żale).

- Dzieci klasy III przygotowujące się do I Komunii św. (razem z Rodzicami) uczestniczą we Mszy św. niedzielnej (o godz.10.30) i Nabożeństwach (Różaniec, Roraty, Droga Krzyżowa)

W każdą środę w naszej Parafii (na początku wieczornej Mszy św.) odprawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do specjalnej skrzynki (przy obrazie M. B. Nieustającej Pomocy) prosimy składać prośby i podziękowania.

- Każdego 22 dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. (w kościele) odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia. - Zachęcamy do czytania prasy katolickiej m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego, oraz Pisma św. i książek o tematyce religijnej; słuchania i oglądania audycji religijnych.

-Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.