Dzisiaj jest: Wtorek
Bogdan, Józef

Home Ogłoszenia parafialne

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach

58-533 Mysłakowice, ul 1 Maja15, tel. 661 638 886; Diecezja Legnicka – dekanat Karpacz www.myslakowice.diecezja.legnica.pl; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - V Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2024r.

1.W tym tygodniu Kościół wspomina:

- V Niedziela Wielkiego Postu (17.03.). Od piątku(15.03.) - do dzisiejszej Niedzieli (17.03.) - trwają Rekolekcje Wielkopostne. Dzisiaj na każdej Mszy św. nauki rekolekcyjne. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.30. Dziękujemy Ks. Emilianowi Gwiżdżowi za przewodniczenie Rekolekcjom. Bóg Zapłać!

-Wtorek (19.03.) - Św. Józefa, Oblubieńca NMP,Opiekuna Zbawiciela,uroczystość. Msza św. odprawiona będzie o 16.30 (nie będzie Mszy sw. O 17.00)

- Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej (24.03.).Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Procesja z palmami na Mszy św. o 10.30

2. Odwiedziny Chorych w domach będą miały miejsce 23.03.(sobota)

- W Wielkim Poście w naszej parafii odprawiane są nabożeństwa:

- Droga Krzyżowa- w piątki o godz. 16.30 (kościół)
- Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 16.30 (kościół); (kaplica – 9.00)

- W Wielkim Poście trwa Krucjata modlitewna “40 dni dla życia”. Jest to czas modlitwy i dawania świadectwa wiary oraz wartości życia ludzkiego

- W Wielkim Poście CARITAS organizuje akcję ”Jałmużna Wielkopostna”.Przy wyjściu z kościoła do skarbonki można składać ofiary. Bóg Zapłać!

- W zakrystii i na Plebanii można nabywać kartki świąteczne, oraz świece-paschaliki

3. Od 28.03.br. (Wielki Czwartek) - Msze św. wieczorne w dni powszednie i Niedziele odprawiane będą o godz.18.00

- Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski w dniach 16-24.03.2024r. (na zakończenie Mszyśw.) Odprawiana będzie NOWENNA w intencji Ojczyzny,zgody Narodowej i poszanowania Życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i BŁ. Jerzego Popiełuszki.

- Módlmy się za Zmarłych: +Irena Jakubowska + Szymon Saganowski + Adam Śliwa + Krystyna Głuszek

- Bóg Zapłać za ofiary składane na nowy elektroniczny MONITOR (ekran) do wyświetlania pieśni w naszym kościele

-Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!