Jest godzina

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
22 Sierpnia 2017
wspomnienie Najświętszej Maryi Panny
Królowej
Imieniny obchodzą
Cezary, Dalegor, Fabrycjan, Fabrycy,
Hipolit, Hipolita, Maria, Namysław,
Oswald, Oswalda, Tymoteusz, Zygfryd

Do końca roku zostało 132 dni.
Home Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX Niedziela zwykła – 20.08.2017r.

1.W tym tygodniu Kościół wspomina:

- Niedziela (20.08.) – XX Niedziela zwykła.

- Poniedziałek (21.08.) – Św. Piusa X, papieża, wspomnienie

- Wtorek (22.08.) – NMP Królowej, wspomnienie

- Czwartek (24.08.) – Św. Bartłomieja, Apostoła, święto

- Sobota (26.08.) – NMP Częstochowskiej, uroczystość. Msze św.: 9,15(kaplica), 18.00

- Niedziela (27.08.) –XXI Niedziela zwykła

2.Podobnie jak w latach ubiegłych organizujemy akcję: „AKCJA – ZESZYT" polegająca na pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. „AKCJA – ZESZYT" to zbiórka wszystkich materiałów szkolnych: zeszytów, kredek, długopisów, plasteliny, bloków technicznych, plecaków, piórników, itp. Przybory szkolne można przynosić do zakrystii lub na plebanię. Liczymy na każdą nawet najdrobniejszą pomoc naszych parafian. W imieniu obdarowanych wyrażamy wdzięczność za Państwa hojność i otwarte serce.

3. Przypominamy, iż młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (uzyskując podpisy).uczestniczy we Mszy św. niedzielnej(o godz.12.00) i innych nabożeństwach (np. Nabożeństwo różańcowe, Droga Krzyżowa, Gorzkie żale).

. W każdą środę w naszej Parafii (na początku wieczornej Mszy św.) odprawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do specjalnej skrzynki (przy obrazie

M. B. Nieustającej Pomocy) prosimy składać prośby i podziękowania.

- Każdego 22 dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. (w kościele) odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia.

- Od 13.05 – do 13.10 (każdego 13 dnia miesiąca) o godz. 17.30 w naszej parafii odprawiane jest NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, a następnie Msza św.

4. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Nr.11. Norbert Dariusz Ferenc, zam. Gubin i Mysłakowice

Anna Martyna Śliwka, zam. Jawor i Mysłakowice

Nr. 12. Poręba Przemysław, zam. Mysłakowice

Kondraciuk Ewelina, zam. Bolków (Wolbromek)

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach zobowiązany jest poinformować tutejszy Urząd duszpasterski

5. W czasie wakacji ( lipiec – sierpień) nie ma Mszy św. w dni powszednie

o godz. 7.00

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego, oraz Pisma św. i książek o tematyce religijnej; słuchania i oglądania audycji religijnych

7. Zapraszamy do udziału w spotkaniach Odnowy w Duchu Świętym w kościele św. Wojciecha w Jeleniej Górze w każdą środę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń

(przy wejściu do kościoła),oraz na stronie internetowej naszej Parafii www.myslakowice.diecezja.legnica.pl ) Umieszczone są również ogłoszenia duszpasterskie, oraz inne informacje z życia naszej Parafii. Msze św. odprawiane są w dni powszednie: 7.00 i 18.00 (17.00 – czas zimowy); w Niedziele: 7.30; 9.15 (kaplica – ul. Kamienna); 10.30; 12.00; 18.00 (17.00 – czas zimowy).

9. Duszpasterstwo młodzieży Diecezji Legnickiej zaprasza na 24 Spotkanie Młodych, które odbędzie się w dniach:24-27.08.br. w Legnickim Polu. Serdecznie zapraszamy!

10. Kościelne Biuro Pielgrzymkowe Pielgrzymuj.pl zaprasza na pielgrzymkę lotniczą do Ziemi Świętej w terminie: 3- 10 listopada 2017r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

11. W związku z wakacjami Policja Jeleniogórska prosi o przekazanie ostrzeżeń i wzmożoną czujność przed oszustami i złodziejami, szczególnie wobec osób starszych.

12. Dziękujemy za ofiary składane na kościół od każdej rodziny do kopert, które są przy wyjściu z kościoła. Ofiary odnotowywane są w kartotece danej rodziny. Bóg zapłać!

13. Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.