Home Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.019

1.W tym tygodniu Kościół wspomina:

- Niedziela ( 24.03.) – III Niedziela Wielkiego Postu

- W przyszłą Niedzielę (31.03.) w naszej Parafii rozpoczynają się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla dorosłych, młodzieży i dzieci, które poprowadzi O. Andrzej Zbroja franciszkanin z Kowar. Rekolekcje zakończą się spowiedzią św. 3.04.br.(środa). Zaplanujmy tak czas, aby uczestniczyć w rekolekcjach! - Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św.

- Młodzież przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania przychodzi w Niedzielę na Mszę św. na 12.00, a następnie po Mszy św. nauka rekolekcyjna

- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30

Msze św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych:

(od poniedziałku - do środy: godz.9.00 i 18.00

10,00 (kaplica)- Msza św. z nauką ogólną

Spowiedź dla dorosłych (środa): 8.30- 9.00 (Msza św.)

9.30-10.00 (kaplica) Msza św.

17.15 - 18.00 (Msza św. - zakończenie rekolekcji)

Nauki rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży:

-Poniedziałek i Wtorek

16.00 – Nauka dla dzieci Szkoły Podstawowej( klasy od I – do V)

17.00 – Nauka dla dzieci młodzieży (klasy VI – VIII, Gimnazjum oraz

młodzież szkół ponadpodstawowych)

- Środa: 16.00 – 16.30 – Spowiedź dla dzieci i młodzieży

16.30 – Msza św. z nauką (dla dzieci i młodzieży)

- Szczegółowy program rekolekcji umieszczony jest na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.- Ofiary składane na tacę w ostatnim dniu rekolekcji przeznaczone są dla O. Rekolekcjonisty jako wyraz naszego podziękowania i wdzięczności. Bóg Zapłać!

- Poniedziałek (25.03.) - Zwiastowanie Pańskie, Uroczystość

- Niedziela (31.03.) - IV Niedziela Postu (Laetare)

2.W Wielkim Poście odprawiane są nabożeństwa:

- Droga Krzyżowa- w piątki o godz. 16.30 (kościół); (kaplica – 16.00)

- GORZKIE ŻALE – w niedziele o godz. 16.30 (kościół); (kaplica – 8.45)

Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych

- W Wielkim Poście CARITAS organizuje akcję "Jałmużna Wielkopostna" Dzieci otrzymują skarbonki, do których odkładają ofiary pieniężne na pomoc w leczeniu dzieci i osób starszych. Skarbonki te są do wzięcia przy wyjściu z kościoła. Dzieci przyniosą te skarbonki do kościoła w Niedzielę Palmową.

- Przy wyjściu z kościoła ( na ścianie) znajduje się skarbona do której można składać (w Wielkim Poście) ofiary w ramach Jałmużny wielkopostnej, oraz na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg Zapłać!

- W ramach akcji Caritas w zakrystii można nabywać paschaliki, oraz kartki świąteczne

3. Chorych przed Świętami Wielkanocnymi odwiedzimy 6.04.br.(sobota) przedpołudniem. Prosimy o zgłaszanie Chorych.

4. Spotkanie organizacyjne przed przyjęciem sakramentu bierzmowania dla osób (kl. VIII, kl. III Gimnazjum, oraz inne osoby) pragnących przystąpić do Sakramentu Bierzmowania (15.06.br.) będzie miało miejsce w Niedzielę 7.04. br. ( 12.00 - Msza św., a następnie spotkanie) w kościele w Mysłakowicach. Spotkanie bardzo ważne i obowiązkowe!

- Trwają Nauki przedmałżeńskie. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 15.30 w salce na plebanii w Mysłakowicach

- Katolickie Liceum Akademickie w Jeleniej Górze (ul. Kopernika 1) zaprasza kandydatów. Szczegóły na plakacie.

- W związku z przejściem na czas letni Msze św. wieczorne w Niedziele i dni powszednie odprawiane będą (od Niedzieli 31.03.) o godz.18.00

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Nr. 1. Sandra Konieczna, zam. Mysłakowice

Marcin Kocuba, zam. Bukowiec

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach zobowiązany jest poinformować tutejszy Urząd duszpasterski

- Módlmy się za Zmarłych

- Nasza Parafia w Mysłakowicach ma nowy Numer telefonu stacjonarnego: 661 638 886. Jest on umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii, oraz na tablicach w przedsionku kościoła, a także przy kościele. Dotychczasowy numer telefonu stacjonarnego jest nieaktualny.

- Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń (przy wejściu do kościoła),oraz na stronie internetowej naszej Parafii (www.myslakowice.diecezja.legnica.pl) Umieszczone są również ogłoszenia duszpasterskie, oraz inne informacje z życia naszej Parafii.

- Msze św. odprawiane są w dni powszednie: 18.00 (17.00 – czas zimowy); w Niedziele: 7.30; 9.15 (kaplica – ul. Kamienna 10); 10.30; 12.00; 18.00 (17.00 – czas zimowy). Jeśli są dodatkowe Msze św. to odprawiane są w dni powszednie pół godziny przed wieczorną Mszą św.(lub Nabożeństwem). W czasie kolędy (Wizyty duszpasterskiej). Msza św. odprawiana jest tylko rano o 8.00 (od poniedziałku – do piątku); o 17.00 ( w soboty i Niedziele)

- Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (uzyskując podpisy).uczestniczy we Mszy św. niedzielnej(o godz.12.00) i innych nabożeństwach (np. Nabożeństwo różańcowe, Roraty, Droga Krzyżowa, Gorzkie żale).

- Dzieci klasy III przygotowujące się do I Komunii św. (razem z Rodzicami) uczestniczą we Mszy św. niedzielnej (o godz.10.30) i Nabożeństwach (Różaniec, Roraty, Droga Krzyżowa). W każdą środę w naszej Parafii (na początku wieczornej Mszy św.) odprawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do specjalnej skrzynki (przy obrazie M. B. Nieustającej Pomocy) prosimy składać prośby i podziękowania.

- Każdego 22 dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. (w kościele) odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia. - Zachęcamy do czytania prasy katolickiej m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego, oraz Pisma św. i książek o tematyce religijnej; słuchania i oglądania audycji religijnych.

- W Mysłakowicach istnieje Firma pogrzebowa STONE, która prowadzi usługi pogrzebowe. (ul. Łokietka 29; tel. 600 969 268; 668 170 995). Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

-Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.