Jest godzina

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
25 Września 2018
wspomnienie bł. Władysława z
Gielniowa, prezbitera
Imieniny obchodzą
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek,
Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas,
Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus,
Świętopełk, Wincenty, Władysław,
Władysława, Włodzisław

Do końca roku zostało 98 dni.
Home Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela zwykła - 23.09.2018r.

1.W tym tygodniu Kościół wspomina:

- Niedziela (23.09.) – XXV Niedziela zwykła

- Czwartek (27.09.) – Św. Wincentego a Paulo, prezbitera, wspomnienie

- Piątek (28.09.) – Św. Wacława, męczennika, wspomnienie

- Sobota (29.09.) – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, święto

- Niedziela (30.09.) – XXVI Niedziela zwykła

2. Dzisiaj w Niedzielę (23.09.) -Spotkanie dla rodziców dzieci klas III szkoły podstawowej przygotowujących się do I komunii świętej odbędzie się 23 września br. (niedziela) o 10.30. Msza św., a później spotkanie.

3. Spotkanie dla uczniów klas VIII i III gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 7 października o godzinie 12.00 (Msza św., a później spotkanie). Na spotkaniu zostanie podana data udzielenia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

4. Zapraszamy wszystkich ministrantów i chłopców, którzy by chcieli zostać ministrantami na spotkanie na plebani 6 października o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy.

5. Z powodu braku chętnych odwołujemy Pielgrzymkę do Kotliny Kłodzkiej. Wpłaconą kwotę prosimy odbierać w zakrystii.

6.Przewodniczący Rady Powiatu informuje, ze w ramach rządowego programu „Czyste powietrze" w dniu 28 września 2018r. o godz. 18 w budynku Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach odbędzie się spotkanie informacyjne z ekspertami z Ministerstwa Ochrony Środowiska i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w sprawie możliwości i warunków uzyskania dopłat do wymiany pieców i termomodernizacji budynków. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

7. Istnieje konieczność wymiany tabernakulum w naszym kościele, które ze względu na stan techniczny nie spełnia norm bezpieczeństwa. Z powyższym z wracamy się z prośbą o wsparcie tej inwestycji składając ofiarę do kopert z dopiskiem „tabernakulum". Koszt nowego tabernakulum to ok 6000 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. Wydział Katechetyczny Legnickiej Kurii Biskupiej otwiera Podyplomowe Studia Teologiczno- katechetyczne w celu uzyskania kwalifikacji do nauczania lekcji religii. Kontakt: 76 72-44-118; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

9. Dnia 28.09.br. w Ośrodku Zdrowia w Mysłakowicach będzie miało miejsce Badanie wzroku. Szczegóły na plakacie.

10. XVIII Dzień Papieski będziemy przeżywać 14.10.br. pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa". Zbiórka do puszek.

11. Tydzień Misyjny przeżywać będziemy w dniach: 21- 27.10.br. pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani" W Niedzielę misyjną (21.10.): zbiórka do puszek na pomoc dla misjonarzy.

12. „Dyrektorium katechetyczne Kościoła katolickiego w Polsce" z 2001 r., punkt 87 brzmi: „Wszyscy katolicy uczęszczający do placówek oświatowych, w których odbywa się nauczanie religii, zobowiązani są w sumieniu uczestniczyć w tych lekcjach. Rodzice dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia, mają obowiązek zapisać swe dzieci na lekcje religii".

Trzeba zatem jasno powiedzieć: jest to przedmiot do wyboru z punktu widzenia szkoły. Z punktu widzenia Kościoła, dla katolików - jest on obowiązkowy w sumieniu.

Z powyższym ogłaszamy, że dzieci, które nie uczęszczają na katechezę w szkole nie będą dopuszczane do sakramentu I komunii świętej i bierzmowania oraz nie będą takie osoby mogły być chrzestnymi i świadkami przy innych sakramentach. Katecheza w szkole stanowi bowiem przygotowanie do przyjęcia sakramentu eucharystii i bierzmowania.

- Módlmy się za Zmarłych + Maria Wolak + Grzegorz Wateha

- Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń (przy wejściu do kościoła),oraz na stronie internetowej naszej Parafii (www.myslakowice.diecezja.legnica.pl) Umieszczone są również ogłoszenia duszpasterskie, oraz inne informacje z życia naszej Parafii.

- Msze św. odprawiane są w dni powszednie: 18.00 (17.00 – czas zimowy);

w Niedziele: 7.30; 9.15 (kaplica – ul. Kamienna 10); 10.30; 12.00; 18.00 (17.00 – czas zimowy). Jeśli są dodatkowe Msze św. to odprawiane są w dni powszednie pół godziny przed wieczorną Mszą św.(lub Nabożeństwem). W czasie kolędy (Wizyty duszpasterskiej) Msza św. odprawiana jest tylko rano o 9.00 (od poniedziałku – do piątku); o 17.00 ( w soboty i Niedziele)

- Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (uzyskując podpisy).uczestniczy we Mszy św. niedzielnej(o godz.12.00) i innych nabożeństwach (np. Nabożeństwo różańcowe, Droga Krzyżowa, Gorzkie żale).

W każdą środę w naszej Parafii (na początku wieczornej Mszy św.) odprawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do specjalnej skrzynki (przy obrazie M. B. Nieustającej Pomocy) prosimy składać prośby i podziękowania.

- Każdego 22 dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. (w kościele) odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia.

- Od 13.05 – do 13.10 (każdego 13 dnia miesiąca) o godz. 17.30 w naszej parafii odprawiane jest Nabożeństwo fatimskie, a następnie Msza św.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego, oraz Pisma św. i książek o tematyce religijnej; słuchania i oglądania audycji religijnych

- Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na Parafię.

-Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.