Home Ogłoszenia parafialne

XII Niedziela zwykła – 25.06.2017r.

1.W tym tygodniu Kościół wspomina:

- Niedziela (25.06.) – XII Niedziela zwykła

Dzisiaj w Niedzielę (25.06.2017r.) gościmy w naszej Parafii O. Adama Glaga,

franciszkanina, misjonarza z Afryki z Ugandy, który wygłosi kazania na

Mszach św. i zbierać będzie ofiary do puszki na Afrykę. Można będzie nabywać

różne rzeczy związane z misjami. Bóg Zapłać!

- Środa (28.06.) - Św. Ireneusza, biskupa i męczennika, wspomnienie

- Czwartek (29.06.) – Świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych Patronów

Diecezji Legnickiej, uroczystość

- Sobota (1.07.) – I sobota miesiąca. W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy

Chorych naszej Parafii.

- Niedziela (2.07.) - XIII Niedziela zwykła. I Niedziela miesiąca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych.

2.Zakończył się Rok szkolny. Nauczycielom, dzieciom i młodzieży życzymy miłych

wakacji przeżywanych z Bogiem!

3.Nabożeństwo do Serca Jezusowego odprawiane jest codziennie (do końca czerwca) o godz. 17.30

4. W czasie wakacji ( lipiec – sierpień) nie ma Mszy św. w dni powszednie godz. 7.00

5. XXV Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasna Górę będzie miała miejsce w dniach: 29.07. -7.08.2017r.

Grupa 2 (Jeleniogórska) wyruszy 26.07.( z bazyliki św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze o godz. 9.00).

- Spotkania przedpielgrzymkowe:

10.06. –Jeżów Sudecki 17.30

22.07.- Jelenia Góra, Parafia Św. Jana Apostoła i Ewangelisty, godz.15.00

- Zapisy i informacje u Przewodnika Grupy ks. Mateusza Olszewskiego:

tel. (697) 692 - 256 i droga mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

5. Trwa akcja „Dar dla Aleppo" (do końca czerwca). Jest to wspólna akcja przedstawicieli Kościołów chrześcijańskich, przedsiębiorców i samorządowców z Dolnego Śląska służąca pomocy dla chorych i cierpiących przebywających w szpitalu św. Ludwika w Aleppo w Syrii. Do tej akcji można się włączyć, wysyłając SMS o treści 72405 RATUJE, uczestnicząc w piknikach i festynach. Szczegół na plakacie.

6. Przypominamy, iż młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (uzyskując podpisy).uczestniczy we Mszy św. niedzielnej(o godz.12.00) i innych nabożeństwach (np. Nabożeństwo różańcowe, Droga Krzyżowa, Gorzkie żale).

7. W każdą środę w naszej Parafii (na początku wieczornej Mszy św.) odprawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do specjalnej skrzynki (przy obrazie

M. B. Nieustającej Pomocy) prosimy składać prośby i podziękowania.

- Każdego 22 dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. (w kościele) odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia.

- Od 13.05 – do 13.10 (każdego 13 dnia miesiąca) o godz. 17.30 w naszej parafii odprawiane jest NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, a następnie Msza św.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń

(przy wejściu do kościoła),oraz na stronie internetowej naszej Parafii www.myslakowice.diecezja.legnica.pl ) Umieszczone są również ogłoszenia duszpasterskie, oraz inne informacje z życia naszej Parafii. Msze św. odprawiane są w dni powszednie: 7.00 i 18.00 (17.00 – czas zimowy); w Niedziele: 7.30; 9.15 (kaplica – ul. Kamienna); 10.30; 12.00; 18.00 (17.00 – czas zimowy).

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego, oraz Pisma św. i książek o tematyce religijnej; słuchania i oglądania audycji religijnych

10. Zapraszamy do udziału w spotkaniach Odnowy w Duchu Świętym w kościele św. Wojciecha w Jeleniej Górze w każdą środę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

11.Wyższe Seminarium Duchowne w Legnicy zaprasza na OBÓZ POWOŁANIOWY dla młodzieży męskiej gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej w dniach: 8-12.07.2017r.. Spotkanie odbędzie się w budynku WSD w Legnicy. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń i u Duszpasterzy

12. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Nr.6: Sebastian Bronisław Kalinowski, zam. Mysłakowice

Karolina Teresa Pietrzyk, zam. Olszyna

Nr.7: Magdalena Jadwiga Wolak, zam. Mysłakowice

Łukasz Marcin Janicki, zam. Strzyżowiec

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach zobowiązany jest poinformować tutejszy Urząd duszpasterski

14. Duszpasterstwo młodzieży Diecezji Legnickiej zaprasza na 24 Spotkanie Młodych, które odbędzie się w dniach:24-27.08.br. w Legnickim Polu. Serdecznie zapraszamy!

15. Kościelne Biuro Pielgrzymkowe Pielgrzymuj.pl zaprasza na pielgrzymkę lotniczą do Ziemi Świętej w terminie: 3- 10 listopada 2017r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

16. W związku z wakacjami Policja Jeleniogórska prosi o przekazanie ostrzeżeń i wzmożoną czujność przed oszustami i złodziejami, szczególnie wobec osób starszych.

17. Dziękujemy za ofiary składane na kościół od każdej rodziny do kopert, które są przy wyjściu z kościoła. Ofiary odnotowywane są w kartotece danej rodziny. Bóg zapłać!

18. Wszystkim parafianom oraz gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.