Dzisiaj jest: Niedziela
Abercjusz, Filip, Halka, Kordula,
Kordelia, Przybysława, Sewer

Home Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVIII Niedziela zwykła – 15.10.2017r.

1.W tym tygodniu Kościół wspomina:

- Niedziela 15.10.) – XXVIII Niedziela zwykła. Dzisiaj w całej Polsce ma miejsce

liczenie wiernych w kościołach ( liczba wiernych i przyjmujących Komunię św.)

- Poniedziałek (16.10.) – Św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska, Uroczystość

- Wtorek (17.10.) – Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, wspomnienie

- Środa (18.10.) – Św. Łukasza Ewangelisty, święto

- Piątek (20.10.) – Św. Jana Kantego, prezbitera, wspomnienie.

- Sobota (21.10.) –Bł. Jakuba Strzemię, biskupa, wspomnienie

- Niedziela (22.10.) – XXIX Niedziela zwykła

- W przyszłą Niedzielę (22.10.br.) przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną pod hasłem" „ Idźcie i głoście" Ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na pomoc polskim misjonarzom. Bóg Zapłać.

2.Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież.

3.Zbliża się Listopad i Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Przy wyjściu z kościoła można nabywać KARTKI WYPOMINKOWE. Prosimy o czytelne wypisanie imion zmarłych dopisując koniecznie nazwę ULICY! W kaplicy – proszę dopisać Kaplica. Wypominki będą czytane według ulic. WYPOMINKI prosimy składać w kopertach do specjalnie przygotowanej skrzynki przed ołtarzem, na plebanii, lub w zakrystii.

- Uporządkujmy groby naszych bliskich bo jest to wyraz miłości i szacunku dla naszych Zmarłych.

4. W niedzielę 22 października o godz. 12.00 spotkanie dla uczniów klas VI i VII szkoły podstawowej oraz II gimnazjum pragnących przygotowywać się do sakramentu bierzmowania. Msza św., a później spotkanie.

5. Zapraszamy do udziału w spotkaniach Odnowy w Duchu Świętym w kościele św. Wojciecha w Jeleniej Górze w każdą środę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

6.Zapraszamy małżeństwa sakramentalne chcące pogłębić wiarę i wiedzę na temat duchowości małżeńskiej do wspólnoty Ruchu Światło – Życie DOMOWEGO KOŚCIOŁA. Spotkania formacyjne odbywają się raz w miesiącu, w kameralnej atmosferze, małej grupie liczącej kilka małżeństw, pod opieką i kierownictwem kapłana. Istnieje możliwość wyjazdów na rekolekcje i dni skupienia w ciągu roku i w okresie wakacyjnym. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Parą Rejonową; pan Stanisław Kasprzyk z Bukowca; tel. (660) 699 - 133

7.Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń (przy wejściu do kościoła),oraz na stronie internetowej naszej Parafii (www.myslakowice.diecezja.legnica.pl) Umieszczone są również ogłoszenia duszpasterskie, oraz inne informacje z życia naszej Parafii.

8. Msze św. odprawiane są w dni powszednie: 18.00 (17.00 – czas zimowy);

w Niedziele: 7.30; 9.15 (kaplica – ul. Kamienna 10); 10.30; 12.00; 18.00 (17.00 – czas zimowy). Jeśli są dodatkowe Msze św. to odprawiane są w dni powszednie pół godziny przed wieczorną Mszą św.(lub Nabożeństwem). W czasie kolędy (Wizyty duszpasterskiej) Msza św. odprawiana jest tylko rano o 9.00 (od poniedziałku – do piątku); o 17.00 ( w soboty i Niedziele)

- Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (uzyskując podpisy).uczestniczy we Mszy św. niedzielnej(o godz.12.00) i innych nabożeństwach (np. Nabożeństwo różańcowe, Droga Krzyżowa, Gorzkie żale).

. W każdą środę w naszej Parafii (na początku wieczornej Mszy św.) odprawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do specjalnej skrzynki (przy obrazie

M. B. Nieustającej Pomocy) prosimy składać prośby i podziękowania.

- Każdego 22 dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. (w kościele) odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia.

- Od 13.05 – do 13.10 (każdego 13 dnia miesiąca) o godz. 17.30 w naszej parafii odprawiane jest Nabożeństwo fatimskie, a następnie Msza św.

9. Kościelne Biuro Pielgrzymkowe Pielgrzymuj.pl zaprasza na pielgrzymkę lotniczą do Ziemi Świętej w terminie: 3- 10 listopada 2017r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

10. W Zakrystii można nabywać kalendarze ścienne na 2018r.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej m.in. Niedzieli, Gościa Niedzielnego, oraz Pisma św. i książek o tematyce religijnej; słuchania i oglądania audycji religijnych

12. Módlmy się za Zmarłych

13. Dziękujemy za ofiary składane na kościół od każdej rodziny do kopert, które są przy wyjściu z kościoła. Ofiary odnotowywane są w kartotece danej rodziny. Bóg Zapłać! 14. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.