Dzisiaj jest: Niedziela
Minodora, Tekla

Boży Grób i Ołtarz Adoracji

DSC05818

W głebszym przeżyciu Wielkiego Tygodnia pomogły nam nie tylko SŁOWA ale jeszcze bardziej OBRAZY. W czasie swiętego Triduum Paschalnego najbardziej eksponuje się OŁTARZ ADORACJI, w którym przechowuje się Najświętszy Sakrament po Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek aż do wieczornej Liturgii Wielkiego Piątku.

Następnie po Liturgii Męki Pańskiej ukazuje się Boży Grób, jako miejsce złożenia umęczonego ciała Jezusa, przed którym trwa adoracja przez całą Wielką Sobotę aż do wieczornej Liturgii światła. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu dekoracji WIELKIEGO TYGODNIA przede wszystkim Ks. Arkadiuszowi. Warto wspomnieć, że widniejącą ikonę Chrystusa Pantokratora w Ołtarzu Adoracji wykonał własnoręcznie nasz wikariusz. Gratulujemy.

Galeria zdjęć - Boży Grób i Ołtarz Adoracji