Dzisiaj jest: Piątek
Eliasz, Heliasz, Hieronim, Leon,
Małgorzata, Paweł, Sewera

Orszak Trzech Króli 2013

Orszak Trzech Króli w Jeleniej Górze w 2013 r.

6.01. b.r dzieci i młodzież naszej Parafii wzięła udział w karkonoskim Orszaku Trzech Króli organizowanym przez Karkonoskie Stowarzyszenie u Erazma i Pankracego w Jeleniaj Górze. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 12:00 w Bazylice św. Erazma i Pankracego, skąd o godz. 13:00 wyruszył wielobarwny i liczny korowód. W czasie tego wydarzenia mieliśmy swoje "pięć minut". Wspólnie przygotowaliśmy scenkę pt.: „Wizyta u Heroda”. W rolę heroda wcielił się Pan Grzegorz Jędrasiewicz, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za wspólpracę. Herod przekonywał wędrujących do Jezusa króli że tylko on jest prawdziwym władcą i starał się namówić ich, żeby zaprzestali wędrówki i uznali go jedynym królem. Wędrówka orszaku przeplatana była także innymi scenami biblijnymi, które przedstawiały dzieci z okolicznych szkół i parafii. Orszak zmierzał do stajenki usytuowanej na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze by nawiedzić świętą Rodzinę i pokłonić się Dzieciątku. Całość zakończyła się wspólnym śpiewaniem kolęd z góralską kapelą „JANICKI”.

Galeria zdjęć z Orszku Trzech Króli w Jeleniej Górze