Jest godzina

Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
14 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Agata, Aga, Damian, Elżbieta, Emil,
Emiliusz, Jozafat, Józef, Judyta,
Kosma, Laurenty, Lewin, Serafin,
Ścibor, Ścibora, Wszerad

Do końca roku zostało 48 dni.
Home

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

P5196223Dzisiaj 19 maja obchodziliśmy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego .
Pięćdziesiątnica jest wypełnieniem i zakończeniem Świąt Paschalnych, bowiem pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Maryję i Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku, wypełniając tym samym swoją obietnicę: “Gdy przyjdzie Duch Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie” (J 15, 26).


To niezwykłe wydarzenie . Czuwajmy i módlmy się o dary Ducha św., abyśmy je otrzymali. Zapraszajmy Ducha św. do naszych serc podczas modlitwy, bo on jest Gościem Niezwykłym i bardzo nam potrzebnym. Przyjmijmy Jego siedem darów: dar mądrości, dar rozumu, dar rady, dar męstwa, dar umiejętności, dar pobożności i dar bojaźni Bożej.

Symbolem tego pięknego i ważnego dnia jest gołąb , który zagościł i w Naszym kościele .
Ksiądz Arkadiusz Śliwiński podczas kazania , przybliżył dzieciom i wszystkim zgromadzonym w kościele parafianom sens i znaczenie tej ważnej uroczystości. Niespodzianką było to ,iż po Mszy świętej wspólnie wypuściliśmy gołębia .

 

"Czym jest nasz duch, to znaczy nasza dusza, dla członków ciała, tym jest Duch Święty dla członków Chrystusa, dla Ciała Chrystusa, którym jest Kościół" – jak mówi święty Augustyn.

Galeria zdjęć.