Dzisiaj jest: Niedziela
Florian, Jolanta, Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

P5196223Dzisiaj 19 maja obchodziliśmy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego .
Pięćdziesiątnica jest wypełnieniem i zakończeniem Świąt Paschalnych, bowiem pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Maryję i Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku, wypełniając tym samym swoją obietnicę: “Gdy przyjdzie Duch Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie” (J 15, 26).

To niezwykłe wydarzenie . Czuwajmy i módlmy się o dary Ducha św., abyśmy je otrzymali. Zapraszajmy Ducha św. do naszych serc podczas modlitwy, bo on jest Gościem Niezwykłym i bardzo nam potrzebnym. Przyjmijmy Jego siedem darów: dar mądrości, dar rozumu, dar rady, dar męstwa, dar umiejętności, dar pobożności i dar bojaźni Bożej.

Symbolem tego pięknego i ważnego dnia jest gołąb , który zagościł i w Naszym kościele .
Ksiądz Arkadiusz Śliwiński podczas kazania , przybliżył dzieciom i wszystkim zgromadzonym w kościele parafianom sens i znaczenie tej ważnej uroczystości. Niespodzianką było to ,iż po Mszy świętej wspólnie wypuściliśmy gołębia .

"Czym jest nasz duch, to znaczy nasza dusza, dla członków ciała, tym jest Duch Święty dla członków Chrystusa, dla Ciała Chrystusa, którym jest Kościół" – jak mówi święty Augustyn.

Galeria zdjęć.