Jest godzina

Aktualności


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens,
Maria, Rajmund, Rajmunda, Wrócisława

Do końca roku zostało 344 dni.
Home

Bierzmowanie 07.04.2018

bierzmowanie 07.04 21Dzisiaj w sobotę (7.04) o godz. 12.00 w naszej Parafii Biskup Pomocniczy Diecezji Legnickiej Marek Mendyk z Legnicy udzielił Sakramentu Bierzmowania 160 osobom z Dekanatu Mysłakowice.Bierzmowanie jest jednym z siedmiu sakramentów świętych.Przyjęcie tego sakramentu jest konieczne jako dopełnienie łaski chrztu. W tradycji Kościoła katolickiego przyjmuje się go w wieku kilkunastu lat, ponieważ człowiek jest wówczas wystarczający dojrzały, by podjąć się nowych wyzwań duchowych.Celem bierzmowania jest przekazanie wierzącemu Ducha Świętego. Dzięki Niemu człowiek umacnia się w swojej wierze, potrafi ją uzasadniać, a kiedy trzeba – nawet bronić. Duch Święty zsyła liczne łaski, które pozwalają stawać się lepszym i bardziej godnym Bożego zaufania.Istotny jest fakt, iż do sakramentu bierzmowania przystępuje się nie tylko dobrowolnie, ale również świadomie.  Decyzja o przyjęciu łaski Ducha Świętego jest zatem podejmowana autonomicznie w zgodzie z własnym sumieniem oraz potrzebami duchowymi. Papież Franciszektak mówi o bierzmowaniu :   "Kiedy przyjmujemy w naszym sercu Ducha Świętego i pozwalamy mu działać, to sam Chrystus staje się obecny w nas i przybiera realne kształty w naszym życiu. To On będzie się poprzez nas modlił, przebaczał, wlewał nadzieję i pocieszenie, aby służyć naszym braciom, stać się bliskim dla potrzebujących i ostatnich, aby tworzyć komunię, rozsiewać pokój". Ojciec Święty przypomnia , że bierzmowanie wraz z chrztem i Eucharystią należy do sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Stanowi ono jakby przypieczętowywanie procesu kształtowania i stopniowego wprowadzania do wspólnoty chrześcijańskiej.

Papież wskazuje, że przez sakrament bierzmowania jesteśmy namaszczani i upodobnieni do Jezusa Chrystusa oraz umocnieni w naszej więzi z Jezusem i Kościołem. Otrzymujemy też specjalną moc Ducha Świętego do szerzenia i obrony wiary, do wyznawania imienia Chrystusa oraz do tego, by nigdy nie wstydzić się Krzyża.


bierzmowanie 07.04 91W imieniu całej Wspólnoty Parafialnej i wszystkich, którzy dzisiaj przez Twoją posługę otrzymali Sakrament Bierzmowania pragniemy podziękować Jego Ekscelencji za przybycie do naszej parafii, za wygłoszone Słowo pełne troski o nas i naszą przyszłość, a szczególnie dziękujemy za udzielenie Sakramentu Ducha Świętego . Bóg zapłać .

Galeria zdjęć 07.04.2018