Jest godzina

Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
14 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Agata, Aga, Damian, Elżbieta, Emil,
Emiliusz, Jozafat, Józef, Judyta,
Kosma, Laurenty, Lewin, Serafin,
Ścibor, Ścibora, Wszerad

Do końca roku zostało 48 dni.
Home

Bierzmowanie 07.04.2018

bierzmowanie 07.04 21Dzisiaj w sobotę (7.04) o godz. 12.00 w naszej Parafii Biskup Pomocniczy Diecezji Legnickiej Marek Mendyk z Legnicy udzielił Sakramentu Bierzmowania 160 osobom z Dekanatu Mysłakowice.Bierzmowanie jest jednym z siedmiu sakramentów świętych.Przyjęcie tego sakramentu jest konieczne jako dopełnienie łaski chrztu. W tradycji Kościoła katolickiego przyjmuje się go w wieku kilkunastu lat, ponieważ człowiek jest wówczas wystarczający dojrzały, by podjąć się nowych wyzwań duchowych.Celem bierzmowania jest przekazanie wierzącemu Ducha Świętego. Dzięki Niemu człowiek umacnia się w swojej wierze, potrafi ją uzasadniać, a kiedy trzeba – nawet bronić. Duch Święty zsyła liczne łaski, które pozwalają stawać się lepszym i bardziej godnym Bożego zaufania.Istotny jest fakt, iż do sakramentu bierzmowania przystępuje się nie tylko dobrowolnie, ale również świadomie.  Decyzja o przyjęciu łaski Ducha Świętego jest zatem podejmowana autonomicznie w zgodzie z własnym sumieniem oraz potrzebami duchowymi. Papież Franciszektak mówi o bierzmowaniu :   "Kiedy przyjmujemy w naszym sercu Ducha Świętego i pozwalamy mu działać, to sam Chrystus staje się obecny w nas i przybiera realne kształty w naszym życiu. To On będzie się poprzez nas modlił, przebaczał, wlewał nadzieję i pocieszenie, aby służyć naszym braciom, stać się bliskim dla potrzebujących i ostatnich, aby tworzyć komunię, rozsiewać pokój". Ojciec Święty przypomnia , że bierzmowanie wraz z chrztem i Eucharystią należy do sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Stanowi ono jakby przypieczętowywanie procesu kształtowania i stopniowego wprowadzania do wspólnoty chrześcijańskiej.

Papież wskazuje, że przez sakrament bierzmowania jesteśmy namaszczani i upodobnieni do Jezusa Chrystusa oraz umocnieni w naszej więzi z Jezusem i Kościołem. Otrzymujemy też specjalną moc Ducha Świętego do szerzenia i obrony wiary, do wyznawania imienia Chrystusa oraz do tego, by nigdy nie wstydzić się Krzyża.


bierzmowanie 07.04 91W imieniu całej Wspólnoty Parafialnej i wszystkich, którzy dzisiaj przez Twoją posługę otrzymali Sakrament Bierzmowania pragniemy podziękować Jego Ekscelencji za przybycie do naszej parafii, za wygłoszone Słowo pełne troski o nas i naszą przyszłość, a szczególnie dziękujemy za udzielenie Sakramentu Ducha Świętego . Bóg zapłać .

Galeria zdjęć 07.04.2018