Jest godzina

Aktualności


Dzisiaj jest: Piątek
20 Lipca 2018
wspomnienie bł. Czesława, prezbitera
Imieniny obchodzą
Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń,
Eliasz, Heliasz, Hieronim, Leon,
Małgorzata, Paweł, Sewera

Do końca roku zostało 165 dni.
Home

Wielki Czwartek 29.03.2018

           Wielki Czwartek 2018 (1)Wielki Czwartek 2018 (5)

Wieczorną mszą Wieczerzy Pańskiej, odbywająca się w Wielki Czwartek, rozpoczyna się tzw. Triduum Paschalne – najważniejszy okres w kalendarzu liturgicznym, którego istotą jest rozważanie męki, śmierci oraz zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Dzisiejsza , jedna uroczysta Msza św. sprawowana wieczorem,  formalnie rozpoczyna Triduum Paschalne. W jej trakcie podczas śpiewu „Chwała na wysokości..." biją wszystkie dzwony w świątyni. Po zakończeniu śpiewu dzwony i organy milkną. Ich dźwięk powróci dopiero w trakcie liturgii Wigilii Paschalnej.

Wielki Czwartek 2018 (6)Wielki Czwartek 2018 (10)Wielki Czwartek 2018 (12)W dniu ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa  kierujemy swe myśli i życzenia w strone naszych kapłanów.

W imieniu Rady Parafialnej , grup modlitewnych , dzieci i młodzieży z Naszej parafii oraz ogółu wiernych składamy Wam Drodzy Kapłani najserdeczniejsze życzenia za dobre serce , posługę przy ołtarzu , w szkole , w konfesjonale , pośród chorych , za cierpliwość i wyrozumiałość , za szczery uśmiech i szczególnie za to , że wnosicie w nasze życie Chrystusa . Szczęść Wam Boże

Kapłanów Swoich dał nam Bóg, By nas bronili z mocy złego,

Aby z ciernistych wiedli dróg, Zbłąkane owce wprost do Niego,

Najświętsze Serce ustrzeż ich, We wszystkich życia chwilach złych,

Niech czystym sercem służą Ci, Przez życia swego wszystkich dni.