Dzisiaj jest: Wtorek
Erwina, Fidelis, Grzegorz, Horacy,
Horacjusz, Zbroimir

Wielki Czwartek 29.03.2018

Wielki Czwartek 2018 (1)Wielki Czwartek 2018 (5)

Wieczorną mszą Wieczerzy Pańskiej, odbywająca się w Wielki Czwartek, rozpoczyna się tzw. Triduum Paschalne – najważniejszy okres w kalendarzu liturgicznym, którego istotą jest rozważanie męki, śmierci oraz zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Dzisiejsza , jedna uroczysta Msza św. sprawowana wieczorem,  formalnie rozpoczyna Triduum Paschalne. W jej trakcie podczas śpiewu „Chwała na wysokości..." biją wszystkie dzwony w świątyni. Po zakończeniu śpiewu dzwony i organy milkną. Ich dźwięk powróci dopiero w trakcie liturgii Wigilii Paschalnej.

Wielki Czwartek 2018 (6)Wielki Czwartek 2018 (10)Wielki Czwartek 2018 (12)

W dniu ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa  kierujemy swe myśli i życzenia w strone naszych kapłanów.

W imieniu Rady Parafialnej , grup modlitewnych , dzieci i młodzieży z Naszej parafii oraz ogółu wiernych składamy Wam Drodzy Kapłani najserdeczniejsze życzenia za dobre serce , posługę przy ołtarzu , w szkole , w konfesjonale , pośród chorych , za cierpliwość i wyrozumiałość , za szczery uśmiech i szczególnie za to , że wnosicie w nasze życie Chrystusa . Szczęść Wam Boże

Kapłanów Swoich dał nam Bóg, By nas bronili z mocy złego,

Aby z ciernistych wiedli dróg, Zbłąkane owce wprost do Niego,

Najświętsze Serce ustrzeż ich, We wszystkich życia chwilach złych,

Niech czystym sercem służą Ci, Przez życia swego wszystkich dni.