Jest godzina

Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
14 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Agata, Aga, Damian, Elżbieta, Emil,
Emiliusz, Jozafat, Józef, Judyta,
Kosma, Laurenty, Lewin, Serafin,
Ścibor, Ścibora, Wszerad

Do końca roku zostało 48 dni.
Home

XIX SPOTKANIE OPŁATKOWE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

20.01.2018 - 120.01.2018

Już po raz XIX w Mysłakowicach na spotkaniu opłatkowym zebrali się w sobotę 20 stycznia niepełnosprawni oraz przedstawiciele organizacji działających na ich rzecz z powiatu jeleniogórskiego.

 

Spotkanie to rozpoczęło się okolicznościową mszą św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach pod przewodnictwem biskupa legnickiego Marka Mendyka. Po jej zakończeniu wszyscy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w20.01.2018 - 2 Mysłakowicach na drugą cześć .

W tym Liczącym ponad 230 osób gronie nie zabrakło pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej z: Janowic Wielkich, Miłkowa, Kowar, Sosnówki, Nielestna i Szklarskiej Poręby. W uroczystości brali udział również: członkowie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, Związku Głuchych, Związku Niewidomych, Towarzystwa Walki z Kalectwem, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń", Stowarzyszenie „Przyjaciele", Karkonoski Klub Amazonek, Grupa „Niezapominajki" z Mysłakowic, Stowarzyszenie Chorych na stwardnienie Rozsiane oraz uczestników Zakładów Terapii Zajęciowej w Jeleniej Górze i Kowarach oraz Stowarzyszenie Amazonek z Mysłakowic.20.01.2018 - 4

Oprócz poczęstunku był też program artystyczny, w którym występowały między innymi nasi najmłodsi mieszkańcy grupa przedszkolaków z Mysłakowic.

Wśród wielu życzeń jakie składano sobie podczas imprezy, oprócz tradycyjnego zdrowia i pomyślności życzono sobie, aby wszyscy obecni spotkali się za rok na dwudziestym jubileuszowym „opłatku" w Mysłakowicach. Należy przypomnieć, że to właśnie w parafii w Mysłakowicach narodziła się idea tego typu spotkań w regionie, które teraz odbywają się w wielu innych miastach i gminach.

    20.01.2018-520.01.2018 - 3

 

Organizatorami tych spotkań jest parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Gmina Mysłakowice i Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach.