XIX SPOTKANIE OPŁATKOWE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

20.01.2018 - 120.01.2018

Już po raz XIX w Mysłakowicach na spotkaniu opłatkowym zebrali się w sobotę 20 stycznia niepełnosprawni oraz przedstawiciele organizacji działających na ich rzecz z powiatu jeleniogórskiego.

Spotkanie to rozpoczęło się okolicznościową mszą św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach pod przewodnictwem biskupa legnickiego Marka Mendyka. Po jej zakończeniu wszyscy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w20.01.2018 - 2 Mysłakowicach na drugą cześć .

W tym Liczącym ponad 230 osób gronie nie zabrakło pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej z: Janowic Wielkich, Miłkowa, Kowar, Sosnówki, Nielestna i Szklarskiej Poręby. W uroczystości brali udział również: członkowie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, Związku Głuchych, Związku Niewidomych, Towarzystwa Walki z Kalectwem, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń", Stowarzyszenie „Przyjaciele", Karkonoski Klub Amazonek, Grupa „Niezapominajki" z Mysłakowic, Stowarzyszenie Chorych na stwardnienie Rozsiane oraz uczestników Zakładów Terapii Zajęciowej w Jeleniej Górze i Kowarach oraz Stowarzyszenie Amazonek z Mysłakowic.20.01.2018 - 4

Oprócz poczęstunku był też program artystyczny, w którym występowały między innymi nasi najmłodsi mieszkańcy grupa przedszkolaków z Mysłakowic.

Wśród wielu życzeń jakie składano sobie podczas imprezy, oprócz tradycyjnego zdrowia i pomyślności życzono sobie, aby wszyscy obecni spotkali się za rok na dwudziestym jubileuszowym „opłatku" w Mysłakowicach. Należy przypomnieć, że to właśnie w parafii w Mysłakowicach narodziła się idea tego typu spotkań w regionie, które teraz odbywają się w wielu innych miastach i gminach.

20.01.2018-520.01.2018 - 3

Organizatorami tych spotkań jest parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Gmina Mysłakowice i Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach.