Jest godzina

Aktualności


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens,
Maria, Rajmund, Rajmunda, Wrócisława

Do końca roku zostało 344 dni.
Home

07.05.2017 ks Biskup Zbigniew Kiernikowski w Naszej Parafii

KTO PRZYJMUJE TEGO, KTÓREGO JA POŚLĘ , MNIE PRZYJMUJE

Jednym z bardzo ważnych wydarzeń każdej wspólnoty parafialnej jest – przewidziana w prawie Kościoła – wizytacja kanoniczna przeprowadzana przez Ordynariusza diecezji lub w Jego imieniu. W naszej parafii taka wizytacja odbyła się dzisiaj 07.05.2017 w niedzielę Niedzielę Dobrego Pasterza.

phoca thumb_l_07.05 2Z tej okazji gościliśmy w naszej wspólnocie Księdza Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego – biskupa Diecezji Legnickiej.

Program spotkania z Księdzem Biskupem przewidywał: spotkanie z mieszkańcami ośrodka MONAR o godz.10.00 ; spotkanie z Radą Parafialną o godz. 10.45 ; udział w Mszy świętej pod przewodnictwem ks Biskupa o godz.12.00 ; Nabożeństwo majowe z udziałem ks Biskupa oraz prezentacja poszczególnych grup i wspólnot naszej parafii, spotkanie z katechetami Dekanatu Mysłakowice o godz.16.00 .

Wizytacja to szczególny czas dla wspólnoty całej parafii, gdy Biskup, jako następca Apostołów - przychodzi do małej owczarni, aby przyjrzeć się jej radościom i troskom oraz aby modlić się wraz z nami i umocnić swoim słowem naszą wiarę. Chrystus w swoim apostole szczególnie nawiedza parafię, aby nam błogosławić.

Tylko w duchu wiary możemy dostrzec głębokie znaczenie tej wizytacji i tak też chcemy patrzeć na ten czas, i prosić Dobrego Pasterza, aby dotknął nas swoją łaską i odnowił nasze życie.

Składamy serdeczne Bóg Zapłać za obecność i wspólną modlitwę

 

Galeria zdjęć