Jest godzina

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
22 Sierpnia 2017
wspomnienie Najświętszej Maryi Panny
Królowej
Imieniny obchodzą
Cezary, Dalegor, Fabrycjan, Fabrycy,
Hipolit, Hipolita, Maria, Namysław,
Oswald, Oswalda, Tymoteusz, Zygfryd

Do końca roku zostało 132 dni.
Home

07.05.2017 ks Biskup Zbigniew Kiernikowski w Naszej Parafii

KTO PRZYJMUJE TEGO, KTÓREGO JA POŚLĘ , MNIE PRZYJMUJE

Jednym z bardzo ważnych wydarzeń każdej wspólnoty parafialnej jest – przewidziana w prawie Kościoła – wizytacja kanoniczna przeprowadzana przez Ordynariusza diecezji lub w Jego imieniu. W naszej parafii taka wizytacja odbyła się dzisiaj 07.05.2017 w niedzielę Niedzielę Dobrego Pasterza.

 

07.05 2Z tej okazji gościliśmy w naszej wspólnocie Księdza  Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego  – biskupa Diecezji Legnickiej.

Program spotkania z Księdzem Biskupem przewidywał: spotkanie z mieszkańcami ośrodka MONAR o godz.10.00 ; spotkanie z Radą Parafialną o godz. 10.45 ; udział w Mszy świętej pod przewodnictwem ks Biskupa o godz.12.00 ; Nabożenstwo majowe z udziałem ks Biskupa oraz prezentacja poszczególnych grup i wspólnot naszej parafii, spotkanie z katechetami Dekanatu Mysłakowice o godz.16.00 .

Wizytacja to szczególny czas dla wspólnoty całej parafii, gdy Biskup, jako następca Apostołów - przychodzi do małej owczarnii, aby przyjrzeć się jej radościom i troskom oraz aby modlić się wraz z nami i umocnić swoim słowem naszą wiarę. Chrystus w swoim apostole szczególnie nawiedza parafię, aby nam błogosławić.

Tylko w duchu wiary możemy dostrzec głębokie znaczenie tej wizytacji i tak też chcemy patrzeć na ten czas, i prosić Dobrego Pasterza, aby dotknął nas swoją łaską i odnowił nasze życie.

 Składamy serdeczne Bóg Zapłać za obecność i wspólną modlitwę

Galeria zdjęć