XVIII NOWOROCZNE SPOTKANIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

spotkanie oplatkowe 2017 1Mszą w naszym kosciele  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach rozpoczęło się wczoraj (21.01) XVIII Spotkanie Opłatkowe Osób Niepełnosprawnych, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach,naszą  Parafię oraz Urząd Gminy w Mysłakowicach.

W tegorocznym spotkaniu udział wzięło ponad 200 osób.Mszę Świętą koncelebrował biskup Marek Mendyk . To spotkanie to wyraz wdzięczności i podziekowań i jak powiedział biskup Marek Mendyk w wywiadzie dla www.jelonka.com " .... To jest także miły moment, żeby przynajmniej raz w roku, podczas dzielenia się opłatkiem podziękować za każdy gest życzliwości, dobroci, otwartości nie tylko osobom, które służą, ale także tym, którym służymy. Myślę, że jest potrzebny taki moment, żeby powiedzieć sobie: dziękuję, że jesteś ."

Po zakończonej Mszy św. wszyscy udali się do GOK Mysłakowice gdzie został przygotowany poczęstunek. Podczas oficjalnej części spotkania Pan Wójt Michał Orman oraz Pan Grzegorz Truchanowicz  wręczyli  szklane statuetki wszystkim, którzy przyczyniają się do pomocy osobom niepełnosprawnym. Pani poseł Zofia Czernow wspomniała osobę zmarłego w 2006 roku księdza dziekana Tadeusza Grabiaka, twórcę spotkań opłatkowych. Jak mówiła  wrażliwość, dobroć i wyjątkowa życzliwość ludzka była wzorem dla wszystkich, którzy spotykali się lub współpracowali z tym duchownym.Po poświęceniu przez biskupa Marka Mendyka opłatków nastąpiła najbardziej uroczysta część wczorajszego spotkania, czyli łamanie się opłatkiem. Życzeniom, serdecznościom i wzruszeniom nie było końca. Podczas składania życzeń kolędy grał zespół „4SeaSons".(fragment artykułu z jelonca.com)