19 Października 2017
Ziemowit

22.11.2015 Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata Uroczystość

chrystusa krola 09jezus3

Dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która zamyka rok liturgiczny. Msza św. o godz.10.30 sprawowana przez księdza Dawida Stasiaka zgromadziła licznie przybyłych parafian a szczególnie dzieci poprzebierane za królów i królewny. Chcieliśmy wyrazić z głębi serca płynące Bóg zapłać dzieciom i ich rodzicom za tak piękne przebrania, obecność i uczestnictwo w tej szczególnej Eucharystii. W ten sposób chcieliśmy oddać Jezusowi Chrystusowi, Królowi i Panu Wszechświata należną chwałę i cześć . Choć nigdy nie nosił korony królewskiej , oprócz tej cierniowej , nie zasiadał na królewskim tronie , nie trzymał w ręku berła oddał życie za nas i za nasze grzechy dzięki Swej miłości był jest i będzie Królem, bo jest Bogiem- Człowiekiem, Stworzycielem i Odkupicielem. Jego Królewstwo jest zupełnie inne od tych ziemskich bo przepełnia je wiara , nadzieja i miłość.

Po Mszy świętej dostojni królowie i piękne królewny udały się na plebanię gdzie czekały na nich i na rodziców smaczne pączki , słodkie napoje i ciepła herbatka...

Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie,

To nasze rycerskie hasło.

Ono nas zawsze prowadzić będzie

I świecić jak słońce jasno .

Naprzód przebojem młodzi rycerze,

Do walki z grzechem swej duszy.

Wodzem nam Jezus w Hostii ukryty,

Z nim bój nasz zastęp wyruszy.

Pójdziemy naprzód naprzód radośnie

podnosząc w górę swe czoła

przed nami życie rozkwita w wiośnie

odważnie bo Jezus woła .