Wspominamy św.Jana Pawła II

Kalwaria Zebrzydowska 29dzien papieskiKalwaria Zebrzydowska 197Wczoraj 25.10.2015 roku w niedzielę spotkaliśmy się aby wspomnieć osobę świętego Jana Pawła II, jego nauczanie i życie pełne wiary, nadziei i miłości.Dziękujemy wszystkim dorosłym i dzieciom a szczególnie ks.Dawidowi i aktorom którzy rzetelnie przez kilka tygodni przygotowywali się do tego wydarzenia .Dzięki księdzu Dawidowi oraz naszym młodym Parafianom : Julci Tarnowskiej , Marysi Engel , Szymonowi i Emilce Szydłowskim , Karolowi Frączyk , Agatce Król , Iwonce Łukomskiej , Natalce Wódkiewicz , Marcelowi Wrona , Danusi Tarnowskiej , Nikoli Klec , Marice Okońskiej , Kacprowi Szczęsnemu , Sergiuszowi Szeszko przypomnieliśmy sobie jak wspaniałym człowiekiem był święty Jan Paweł II , Bo jak mówił On Sam w jednej ze swoich homilii wygłoszonych do młodzieży " .... Wy, Młodzi, jesteście pierwszymi apostołami i ewangelizatorami młodzieży. Nie wystarczy odkryć Chrystusa, trzeba Go nieść innym! Chrystus wam ufa i liczy na waszą współpracę. Chrystus was potrzebuje. Odpowiedzcie na Jego wezwanie z odwagą i zapałem waszej młodości. "

To spotkanie to dla nas czas refleksji i wyciszenia, ale także czas humoru, bo takie było życie Jana Pawła Kim był Jan Paweł II? Kim był ten Człowiek, któremu cały świat towarzyszył modlitwą „w drodze do domu Ojca", a smutek i żal po Jego śmierci wyrażali ludzie prości, znani politycy i przywódcy religijni? Był synem Maryi, ...był patriotą miłującym Ojczyznę, kochającym jej przyrodę, szczególnie góry, ...był człowiekiem, który z troską patrzył na dzieci i młodzież, ... ale w tym wszystkim nie możemy zapomnieć, że był to przede wszystkim Człowiek Modlitwy.

Składamy z głębi serca płynące Bóg Zapłać