Dzisiaj jest: Niedziela
Florian, Jolanta, Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław

Nasza Kalwaria

Kalwaria Zebrzydowska 98Wspólnie z ks.Dawidem Stasiakiem oraz ks.Krzysztofem Antończakiem w piątek 09.10.2015 w godzinach popołudniowych wyruszyliśmy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzdowskiej , Łagiewnik i Wadowic . Jak powiedział kardynał Dziwisz w homilii " ... to szczególne miejsca naszej pobożności chrześcijańskiej. Można powiedzieć, że jest to nasza krakowska „ziemia święta", przybliżająca nam Ziemię, na której się narodził, żył i umarł Jezus z Nazaretu. Tutaj, w malowniczym krajobrazie i na jego dróżkach przeżywamy tajemnice z życia Zbawiciela, zwłaszcza z najtrudniejszego etapu Jego męki i śmierci. Ta szczególna forma modlitwy, gdy niemal duchowo dotykamy zbawczych miejsc i wydarzeń, zbliża nas bardzo do Jezusa. Uświadamia nam, że naprawdę uczestniczymy w Jego zbawczym dziele i że On jest obecny na naszych drogach. Jednocześnie w Kalwarii, jak czynili to zawsze nasi przodkowie w ostatnich wiekach, pielgrzymujemy do Matki Jezusa, obecnej tutaj w swym cudownym obrazie. Jej zawierzamy nasze sprawy, zwłaszcza te trudne. Jej zawierzamy nasze plany i nadzieje. Jesteśmy bowiem przeświadczeni, że Ona skutecznie oręduje za nami u tronu swego Syna.

W Wadowicach byliśmy 11.10.2015 czyli w dniu szczególnym ponieważ właśnie w niedzielę obchodziliśmy XV Dzień Papieski . Był to wyjątkowy czas , a "papieskie kremówki" smakowały wyjątkowo dobrze ....

Jesteśmy wdzięczni

wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę, stworzenie jednej wspólnoty nie Parafia Mysłakowice albo Parafia Karpacz ale jedna wspaniała grupa ludzi kochających Boga, bo pielgrzymka to nie tylko modlitwa, ale także śpiew, chwila na wyciszenie i zadumę.Przeżyliśmy ze sobą radosne chwile, niosąc przy tym bagaż codziennych problemów życiowych, próśb, ale też i podziękowań Maryi za wszystko co otrzymalismy od Boga za Jej wstawiennictwem. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne wspólne wyjazdy.

Ad Maiorem Dei Gloriam