Jest godzina

Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
14 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Agata, Aga, Damian, Elżbieta, Emil,
Emiliusz, Jozafat, Józef, Judyta,
Kosma, Laurenty, Lewin, Serafin,
Ścibor, Ścibora, Wszerad

Do końca roku zostało 48 dni.
Home

Nasz Parafialny Różaniec - 27.09.2015

"Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: "Zdrowaś Maryja" dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa... Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania."

św.Jan Paweł II

               parafialny rozaniec 74parafialny rozaniec 29

Dzisiaj na niedzielnej Mszy świętej , pochwaliliśmy się wszystkim Parafianom Naszym Różańcem, który w ubiegły czwartek stworzyliśmy razem z dziećmi. Była świetna zabawa, dużo radosnego śmiechu i miło spędzony czas. Dziękujemy Naszym najmłodszym i ich rodzicom, że tak licznie odpowiedzieli na Nasze zaproszenie i uczestniczyli w tym wspaniałym dziele. BÓG ZAPŁAĆ 

"Rozważając bowiem tajemnice różańcowe, patrzymy na misterium życia, męki, śmierci i zmartwychwstania Pana oczyma Maryi, przeżywamy je tak, jak Ona w swym matczynym sercu je przeżywała. Odmawiając różaniec, rozmawiamy z Maryją, powierzamy Jej ufnie wszystkie nasze troski i smutki, radości i nadzieje. Prosimy o to, by pomagała nam podejmować Boże plany i by wypraszała u Syna łaskę potrzebną do wiernego ich wypełniania. Ona ? radosna i bolejąca, i chwalebna, zawsze u boku Syna ? jest równocześnie obecna pośród naszych codziennych spraw."

Galeria zdjęć