14 Listopada 2018
Kosma, Laurenty, Lewin, Serafin,
Ścibor, Ścibora, Wszerad

Nasz Parafialny Różaniec - 27.09.2015

"Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: "Zdrowaś Maryja" dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa... Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania."

św.Jan Paweł II

parafialny rozaniec 74parafialny rozaniec 29

Dzisiaj na niedzielnej Mszy świętej , pochwaliliśmy się wszystkim Parafianom Naszym Różańcem, który w ubiegły czwartek stworzyliśmy razem z dziećmi. Była świetna zabawa, dużo radosnego śmiechu i miło spędzony czas. Dziękujemy Naszym najmłodszym i ich rodzicom, że tak licznie odpowiedzieli na Nasze zaproszenie i uczestniczyli w tym wspaniałym dziele. BÓG ZAPŁAĆ

"Rozważając bowiem tajemnice różańcowe, patrzymy na misterium życia, męki, śmierci i zmartwychwstania Pana oczyma Maryi, przeżywamy je tak, jak Ona w swym matczynym sercu je przeżywała. Odmawiając różaniec, rozmawiamy z Maryją, powierzamy Jej ufnie wszystkie nasze troski i smutki, radości i nadzieje. Prosimy o to, by pomagała nam podejmować Boże plany i by wypraszała u Syna łaskę potrzebną do wiernego ich wypełniania. Ona ? radosna i bolejąca, i chwalebna, zawsze u boku Syna ? jest równocześnie obecna pośród naszych codziennych spraw."