Jest godzina

Aktualności


Dzisiaj jest: Piątek
24 Stycznia 2020
wspomnienie św. Franciszka Salezego,
biskupa i doktora Kościoła
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał,
Rafaela, Tymoteusz

Do końca roku zostało 343 dni.
Home

Pożegnanie ks.Arkadiusza Śliwińskiego

pozegnanie ks.Arkadiusza 25Nie słyszałeś Jego słów i nie pukał w twoje drzwi,

a jednak przyszedłeś do Niego.

On ci krzyż dać swój mógł wśród życiowych dróg.

Zapukałeś i stanąłeś u drzwi Jego.

Ref. Wystarczyła ci sutanna uboga

i ubogi wystarczył ci ślub,

bo wiedziałeś kim jesteś dla Boga

i wiedziałeś co tobie dał Bóg.

Cóż ci Jezus mógł dać oprócz trudnej drogi swej?

Cóż ci mógł powiedzieć w powitaniu?

Dobrze wie jak trudne są Jego drogi

i najczęściej mówi w powołaniu.

Przechodziłeś wiele chwil, wiele trudnych w życiu chwil

i żegnałeś się z domem rodzinnym

i wiedziałeś, że nie wrócisz już nigdy

i że życie twoje odtąd będzie inne.

Czcigodni Księże Arkadiuszu

Żegnając Cię , pragniemy podziękować Ci za wszystkie lata spędzone w naszej wspólnocie parafialnej. Każdego dnia sprawowałeś w naszej parafii obowiązki kapłańskie i posługę duszpasterską. Dziękujemy Ci , za Twoje homilie, Twoją troskę o wzrastanie duchowe ministrantów,dzieci i młodzieży z naszej parafii, ale przede wszystkim wszystkich parafian. Żegnając Cię , zawierzamy Twoją dalszą pracę duszpasterską Maryi - Królowej Polski, ale także Królowej i Matce wszystkich kapłanów.

Niech wyjedna Ci u swojego Syna - wiekuistego kapłana zdroje niewyczerpanych łask i błogosławieństwo, które jakże potrzebne są w dzisiejszej, trudnej pracy duszpasterskiej.

Księga Eklezjastyk, a więc Mądrość Syracha powiada: "Dziecko, jeśli masz zamiar służyć Panu(...) przylgnij do Niego i nie odstępuj, abyś był wywyższony w twoim dniu ostatnim. Przyjmij wszystko, co przyjdzie na ciebie, a w zmiennych losach poniżenia bądź wytrzymały! (...) Bądź Mu wierny, a On zajmie się Tobą".

Drogi księże wikariuszu, dla nas, Twoich owiec, jesteś właśnie takimi kapłanem, który zawierzył siebie bez reszty Panu. Życzymy Ci zatem życzliwości ze strony nowych parafian, owocnej pracy duszpasterskiej, zdrowia oraz błogosławieństwa, które zawsze jest potrzebne. Serdeczne Bóg zapłać za te wszystkie lata spędzone z nami. Niech Bóg Ci błogosławi.

Galeria zdjęć