19 Października 2017
Piotr, Siemowit, Skarbimir, Toma,
Ziemowit

Bierzmowanie 12.06.2015

Bierzmowanie 12.06.2015 43Bierzmowanie 12.06.2015 41W piątek 12.06.2015 roku w naszej Parafii Ks. Bp Stefan Cichy udzielił sakramentu Bierzmowania 130 osobom z naszej  Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dekanatu. Istotą tego sakramentu jest przekazanie Ducha Świętego, umocnienie wiary oraz uzdolnienie do świadczenia o niej oraz jej obrony. Jednoczy ściślej z Jezusem Chrystusem.

"Kiedy przyjmujemy w naszym sercu Ducha Świętego i pozwalamy mu działać, to sam Chrystus staje się obecny w nas i przybiera realne kształty w naszym życiu. To On będzie się poprzez nas modlił, przebaczał, wlewał nadzieję i pocieszenie, aby służyć naszym braciom, stać się bliskim dla potrzebujących i ostatnich, aby tworzyć komunię, rozsiewać pokój"

Papież Franciszek

W Kościele rzymskokatolickim bierzmowanie odgrywa rolę wyznania wiary, niejako świadomego, bo dokonywanego w wieku dorosłym (lub zbliżonym do dorosłości). Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości.