18 Grudnia 2017
Wilibald, Wszemir

Boże Ciało 04.06.2015

Boże Ciało 04.06.2015 26Boże Ciało 04.06.2015 49

Przypadające w czwartek Boże Ciało to jedno z głównych i najbardziej uroczystych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki. Uroczystość obchodzona jest w ostatni czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego, jest to zatem święto ruchome. Najważniejszym elementem obchodów jest procesja ulicami Parafii, która jest publiczną manifestacją wiary.

W tym roku swoją obecnością zaszczycił nas ks prof.dr hab.Bogdan Ferdek z II Katedry Teologii Dogmatycznej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu . Dziękujemy z całego serca za kapłańską posługę i homilię w tym uroczystym dniu i zapraszamy do ponownego odwiedzenia Naszej Parafii. Bóg zapłać !!!

Na czele procesji niesiona jest zawsze monstrancja z Najświętszym Sakramentem. Procesja z monstrancją zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach. Ołtarzy jest tyle, ilu było ewangelistów. Na każdym przystanku czytane są fragmenty z jednej Ewangelii, a więc po kolei - Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.