Dzisiaj jest: Niedziela
Warwara, Żyrosław

17.05.2015 Koncert zsepołu SEMEN z Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy

17.05.2015 KS.DR PIOTR KOTZESPOL SEMEN WSD LEGNICA 13

Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim. Przez to miłość osiąga w nas kres doskonałości, że mamy pełną ufność na dzień sądu, ponieważ tak, jak On jest, i my jesteśmy na tym świecie. W miłości nie ma lęku, lecz doskonała miłość usuwa lęk, ponieważ lęk kojarzy się z karą. Ten zaś, kto się lęka, nie wydoskonalił się w miłości. My miłujemy, ponieważ Bóg sam pierwszy nas umiłował.

Dnia 17 maja bieżącego roku w naszej parafii odbył się koncert, w którym wzięli udział alumni Wyższego Seminiarium Duchownego z Legnicy. Koncert poprzedziła Msza Świeta sprawowana przez ks. dr Piotra Kota , który wygłosił również homilię. Wraz z ks. Rektorem  i klerykami, którzy tworzą muzyczny zespół SEMEN przeżywaliśmy ostatnią niedzielę w duchu wdzięczności za kanonizację św. Jana Pawła II.

W rok po tym wydarzeniu chcieliśmy pamiętać nie tylko o osobie świętego ale przede wszystkim o jego przesłaniu które kierował do nas. Klerycy z tej okazji wykonali dziękczynny koncert, który był dowodem pamięci i wdzięczności naszemu rodakowi.

W obecnym składzie "SEMEN -u" występują:

•  wokal: Mateusz Maleńczuk, Adrian Sielicki, Norbert Turczynowski oraz Mateusz Wyspiański, Michał Kamiński

•  gitara akustyczna - Kamil Pakuła, Szymon Opała

•  gitara elektryczna - Tomasz Żygadło