19 Października 2017
Piotr, Siemowit, Skarbimir, Toma,
Ziemowit

Pielgrzymka Łagiewniki - Kraków 25.04.2015

Lagiewniki - Krakow 25.04.2015 14„Świętego Jana Pawła II możemy nazwać Papieżem Bożego Miłosierdzia" - powiedział dziś (27 kwietnia 2015 roku) – w pierwszą rocznicę kanonizacji Jana Pawła II – ks. kard. Stanisław Dziwisz w homilii wygłoszonej podczas Mszy św. w bazylice św. Piotra w Watykanie. Kardynał Dziwisz oświadczył, że z perspektywy 10 lat, jakie minęły od śmierci Jana Pawła II, coraz lepiej widać, co wniósł on w życie Kościoła i co wytrzymuje próbę czasu. Podkreślił, że można nazwać Jana Pawła II "papieżem Bożego miłosierdzia". Ten rys jego duchowości oraz inicjatyw duszpasterskich - zauważył - przypomniał niedawno papież Franciszek w bulli ogłaszającej nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.

"Bez miłosierdzia nasz świat staje się jeszcze bardziej nieludzki, Stąd prorocze słowa i decyzja świętego Jana Pawła II, by sprawę Bożego i ludzkiego miłosierdzia postawić w centrum życia współczesnego Kościoła" - stwierdził kardynał Dziwisz.

Również my z piątku na sobotę 25 kwietnia 2015 roku o godz.3.00 w nocy udalismy się na Parafialną Pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach , chcąc podziękować za dar kanonizacji św. Jana Pawła II . Papież umiłował to miejsce i jak mówił : Łagiewniki są stolicą kultu Miłosierdzia Bożego. Stąd bowiem wyszło orędzie Miłosierdzia Bożego, które sam Chrystus zechciał przekazać naszemu pokoleniu za pośrednictwem świętej Faustyny.

Ojciec świety, 17 sierpnia 2002 r. dokonał uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu oraz konsekracji bazyliki w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach.

Głównym punktem pielgrzymki była Msza święta o godz.9.00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, podkreślił, że promienie Bożego Miłosierdzia ogarniają wszystkich, którzy przybywają do tego świętego miejsca. Jezus przyjmuje nas wszystkich, takich jakimi jesteśmy, z naszymi trudnościami i niepokojami, przypominał też , że człowiek, który stosuje naukę Jezusa w życiu, żyje w jedności z Bogiem.

Po mszy świetej zwiedziliśmy to magiczne miejsce,które związane jest z życiem i działalnością św. siostry Faustyny Kowalskiej, propagatorki kultu Bożego Miłosierdzia i od lat 40 XX wieku miejsce pielgrzymek związanych z obecnością i łaskami słynącego obrazu Jezusa Miłosiernego oraz grobu św. Faustyny, a następnie wraz z przewodnikiem udaliśmy się do Krakowa . W ten sobotni dzień był czas na zadumę i modlitwę, wspólną i ta osobistą, a także świetną zabawę w gronie ludzi kochających Pana Boga . Wszystkim pielgrzymom z całego serca dziękujemy i zapraszamy na kolejne pielgrzymki .