USTANOWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU ORAZ SAKRAMENTU KAPŁAŃSTWA

wielki czwartek56 06„Gdybyśmy nie mieli sakramentu Kapłaństwa, nie mielibyśmy Pana. Kto Go umieścił w tabernakulum? Kapłan.

Kto przyjął naszą duszę u początku jej życia? Kapłan.

Kto ją żywi, by dać jej siłę na wędrówkę? Kapłan.

Kto ją przygotuje na spotkanie z Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, ciągle kapłan.

A gdy dusza będzie umierała, kto ją ożywi, kto jej udzieli ciszy i pokoju? I tu kapłan.Nie można sobie przypomnieć ani jednego dobrodziejstwa Boga bez spotkania obok tego wspomnienia obrazu kapłana."

Św.Jan Maria Vianney

W Wielki Czwartek, kiedy świętujemy ustanowienie Najświętszego Sakramentu oraz Sakramentu Kapłaństwa, dziękujemy Wam Drodzy Kapłani ks.Dziekanie i ks.Wikariuszu za posługę w różnych miejscach Kościoła: przy ołtarzu, w konfesjonale, w szkole, wśród grup i wspólnot parafialnych, pośród chorych, potrzebujących, przygotowujących się do małżeństwa.

Dziękujemy Wam za serce w sprawowaniu tych posług, życzliwość, cierpliwość, wyrozumiałość, za to, że wnosicie w nasze życie Chrystusa.

Drodzy Kapłani, dziękujemy Wam, że odpowiedzieliście na głos Chrystusa, który wzywał Was do pójścia za Nim. Dzięki Wam i Waszej pracy, możemy przybliżać się do Chrystusa. Za każdą Eucharystię, kazanie, spowiedź, modlitwę, błogosławieństwo, za wszystkie udzielone sakramenty i za wszystkie łaski, które dzięki Waszej posłudze otrzymaliśmy od Pana – z głębi serca dziękujemy! Jesteśmy także wdzięczni za Waszą serdeczność, uśmiech, życzliwość, otwartość, wszelką pomoc i poświęcony czas. Chcemy Was zapewnić, że każdego z Was codziennie otaczamy swoją modlitwą, a dziś – w dniu Waszego święta czynimy to w sposób szczególny.

Życzymy Wam, abyście zawsze pozostali wierni Chrystusowi. Niech On obdarza Was tymi łaskami, których potrzebujecie, by jeszcze pełniej realizować kapłańskie powołanie. Życzymy zdrowia, radości, przede wszystkim - abyście wzorem Chrystusa byli Dobrymi Pasterzami i osiągnęli świętość!

Parafianie