Jest godzina

Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
19 Lutego 2020
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad, Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli

Do końca roku zostało 317 dni.
Home

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

29.03.2015

Sceną wjazdu Jezusa na osiołku do Jerozolimy rozpoczęła się Niedziela Palmowa i obchody Wielkiego Tygodnia w Naszej Parafii.Inscenizacja miała miejsce o godz.10.30 i 15.00 . Uroczystość, przeplatana kolejnymi scenami inscenizacji ewangelicznego dramatu, gromadzą co roku dużą liczbę parafian, oraz przyjezdnych gości .W Niedzielę Palmową rozpoczyna się okres przygotowania duchowego do świąt, opartego na stanie zadumy, wyciszenia i refleksji związanej z przeżywaniem męki Chrystusa.

Składamy szczere podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia . Szczególnie dziękujemy Panu Zdzisławowi Drągowskiemu, którego nie ma już wśród nas bowiem odszedł do wieczności, a był tworcą płótna przedstawiającego Jerozolimę i stanowiącego główny element dekoracji na placu przykościelnym , Chłopakom z Ośrodka Monar, Państwu Marcinowi i Elżbiecie Krzeczowskim, Pani Emilii Wolak, Pani Elżbiecie Gajdzik i naszym kochanym dzieciom, które długo i sumiennie przygotowywały się do tego wydarzenia.

Wyrazy wdzięczności kierujemy również w kierunku ks. dr Leopolda Rzodkiewicza z Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy , który poprowadził Mszę Świętą oraz  ks.Arkadiusza Śliwińskiego, który jest pomysłodawcą i głownym organizatorem wydarzeń w Naszej Parafii.

Ad maiorem Dei gloriam - Dla większej chwały Bożej.

św. Ignacy Loyola


Boże mój, Boże, czemuś mnie opuścił?

Szydzą ze mnie wszyscy, którzy na mnie patrzą, wykrzywiają wargi i potrząsają głowami:

„Zaufał Panu, niech go Pan wyzwoli, niech go ocali, jeśli go miłuje".

Sfora psów mnie opadła, otoczyła mnie zgraja złoczyńców.

Przebodli moje ręce i nogi, policzyć mogę wszystkie moje kości.

Dzielą między siebie moje szaty i los rzucają o moją suknię.

Ty zaś, o Panie, nie stój z daleka: pomocy moja śpiesz mi na ratunek.

Będę głosił swym braciom Twoje imię i będę Cię chwalił w zgromadzeniu wiernych:

„Chwalcie Pana, wy, którzy się Go boicie, niech się Go lęka całe potomstwo Izraela".

Galeria zdjęć