19 Października 2017
Ziemowit

06.12.2014 Wizyta św.Mikołaja

Mikołaj 2014 21

Wczoraj po południu o godz.14.00 przybył do kościoła św.Mikołaj, biskup, który  należy do najbardziej znanych świętych. Dziś  jest on  ukochanym świętym dzieci, kojarzonym z wymarzonymi prezentami. Jego wspomnienie (św.Mikołaja biskupa) przypada według kalendarza gregoriańskiego 6 grudnia .

Licznie zgromadzone w kościele dzieci , z niecierpliwością czekały na tego gościa .Razem z ks.Dziekanem Mieczysławem Bętkowskim wszystkie zgromadzone w kościele dzieci oraz ich rodzice i dziadkowie odśpiewali piękne kolędy aby umilić pobyt św. Mikołajowi. Nie zawiódł i w tym roku, ponieważ każdy otrzymał upragnioną  paczkę ze słodkościami.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania ( w dniu wczorajszym) uroczystości Św. Mikołaja w naszej parafii. Są to Ofiarodawcy prywatni i instytucje, ofiarodawcy anonimowi. Dziękujemy naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas, a więc: Paniom: Marii Szorkin, Stefanii Pietrowskiej, Beacie Koniecznej, Bożenie Dawidczyk, Krystynie Pluta, Elżbiecie Włodarczyk, Irenie Giedyk, Łukaszowi Ziarkowskiemu, Zenonowi Grekowi. BÓG ZAPŁAĆ!