19 Października 2017
Piotr, Siemowit, Skarbimir, Toma,
Ziemowit

31.08.2014 Nowy Rok Eucharystyczny i nowy święty

31.08.2014 Nowy Rok Eucharystyczny i św.Mikołaj 1531.08.2014 Nowy Rok Eucharystyczny i św.Mikołaj 20

Zaczynamy Nowy Rok Eucharystyczny !!!!

Na Mszy świetej o godz.10.30 ksiądz wikariusz przypomniał dzieciom i wszystkim zgromadzonym w kościele Parafianom dotychczas poznanych świetych. Rozmawialiśmy o nich przez ostatnie miesiące, poznając ich atrybuty szykując sie do Balu Wszystkich Świetych . Podczas kazania niespodziewanie odwiedził nas kolejny święty, ktorego nie trzeba było nikomu przedstawiać . Dzieci zgodym chórem z usmiechem na twarzy przywitały św.Mikołaja . Dowiedziały się , iż jego atrybutem jest pastorał i mitra a sam święty odznaczał się prawdziwą pobożnością i nie umiał przechodzić obojętnie obok ludzkiej biedy i nieszczęścia.

Po Mszy św. wszyscy chętni, a szczególnie dzieci otrzymały nasz tradycyjny słodki upominek, czyli WATĘ CUKROWĄ . Kolejka była bardzo długa jednak każdy z uśmiechem na twarzy czekał na swoją watę. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przybycie i zapraszamy w kolejne niedziele na spotkania z kolejnymi świętymi . I nie tylko, razem przeżywajmy i uczestniczmy w kolejnym Roku Eucharystycznym .Sursum corda