19 Października 2017
Piotr, Siemowit, Skarbimir, Toma,
Ziemowit

Wakacje 2014

wakacje 2014 21W sobotę 21 czerwca 2014 roku o godz.10.00 najmłodsi parafianie oraz młodzież z Eucharystycznego Ruchu Młodych spotkali się z okazji Dnia Dziecka oraz rozpoczęcia Wakacji. Szczególnie najmłodsi uczestnicy nie mogli narzekać na brak atrakcji. Blisko 50 osób spędziło razem beztroski czas w parafialnym gronie. Byli to przede wszystkim rodzice ze swoimi dziećmi. Spotkanie rozpoczął ks.Arkadiusz Śliwiński od modlitwy, dziękując jednocześnie Panu Bogu za szczęśliwie spędzony Rok Szkolno- Eucharystyczny.A pamiętajmy, że tego rodzaju „Parafialny Dzień Dziecka i rozpoczęcie Wakacji" ma już swoją dwuletnią tradycję.

Przy sprzyjającej pogodzie najmłodsi korzystali z wielu przygotowanych niespodzianek. Był słodki arbuz, lody gałkowe i wata cukrową . Dorośli jak i dzieci mogli w tym czasie bawić się i nabierać sił do różnych gier i konkursów m.in. : bilard, rzut lotkami do tarczy, cymbergaj, piłkarzyki, strzelanie goli do bramki, przeciąganie liny oraz bańki mydlane . Była dobra zabawa, ale i prawdziwa, sportowa rywalizacja. Zawody prowadził ks. Arek oraz rodzice, którzy mieli swoje metody, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić wspólną zabawę.

To były wspaniałe chwile, ze wzruszeniem przyglądaliśmy się, jak beztrosko bawią się dzieci z naszej parafii. Dziękujemy wszystkim z całego serca za obecność oraz pomoc w organizacji tego wydarzenia i jedncześnie życzymy udanych, bezpiecznych i słonecznych wakacji .

A oto dziesięć przykazań, mądra recepta na udane wakacje według sióstr Michalitek - Dawidy, Lucylly, Laury :

1. Pożegnaj się z rodzicami, ale nie z Panem Bogiem.

2. Nie zapomnij plecaka, a w nim książeczki do nabożeństwa i ró­żańca.

3. Zabierz dobre buty, abyś w czasie wakacji doszedł do kościoła.

4. Rozmawiaj nie tylko z ludźmi, ale i z Panem Bogiem - módl się!

5. Kieruj się w drodze kompasem i przykazaniami, a nie zbłądzisz.

6. Miej zawsze syty żołądek, a ni­gdy - puste serce: przystępuj do Komunii Świętej.

7. Nałóż ciemne okulary, ale nie za­słoń sobie Pana Boga.

8. Nie śmieć na postojach, ani we własnej duszy.

9. Nie rzucaj w drodze kamieniami, ale uśmiechem.

10. Po wakacjach wróć zdrowy, lepszy i zgłoś się znowu na katechizację oraz na systematyczne spotkania z Panem Bogiem we Mszy Świętej.

Pamiętajcie: od przykazań Bożych i kościelnych nie ma wakacji !!!