18 Grudnia 2017
Wilibald, Wszemir

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII 27.04.2014

SAM 5416

JAN PAWEŁ IIPrzy ołtarzu na Placu Świętego Piotra w Watykanie był zarówno papież Franciszek, jak i jego poprzednik - Benedykt XVI, o godz.10.00 ogłoszono, iż Jan Paweł II oraz Jan XXIII zostają wyniesieni na ołtarze. Mamy św.Jana Pawła II i św.Jana XXIII.JAN XXIII

Msza kanonizacyjna odbyła się w II niedzielę Wielkanocy, którą papież-Polak ogłosił w 2000 roku Niedzielą Bożego Miłosierdzia.

Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia , która dotarła nie tylko do Naszej Parafii , ale do setek Parafii w Polsce świecie została przewieziona z Łagiewnik. Ks. bp Stefan Cichy, w swej homilii podkreślił, że dziękujemy dzisiaj za kanonizację Jana XXIII – Papieża Dobroci i Jana Pawła II – Sługi Bożego Miłosierdzia. Ale – jak wskazał – trzeba nam również przypominać, że Ci dwaj Papieże uczyli nas nie tylko oddawania czci Bożemu Miłosierdziu, ale i nawoływali nas do czynienia Miłosierdzia. Dodał, że św. Jan Paweł II w encyklice na temat Bożego Miłosierdzia nie tylko przypominał, że Kościół głosi prawdę o Miłosierdziu, ale i czyni to Miłosierdzie.

„Niech to będzie znak, iż pomimo wielu trudnych doświadczeń nasze rodziny powierzają się Bożemu Miłosierdziu i ufają, że to światło zawsze wskaże odpowiednią drogę" – napisał arcybiskup Józef Kupny metropolita wrocławski w liście do wiernych, życząc, by miłosierdzie Jezusa stało się dla wszystkich siłą, która daje życie i wskrzesza człowieka, a płonąca iskra z krakowskiego sanktuarium sprzyjała nie tylko korzystaniu z daru Bożego przebaczenia, ale przede wszystkim praktykowaniu miłosierdzia wobec drugiego człowieka.