Jest godzina

Aktualności


Dzisiaj jest: Piątek
24 Stycznia 2020
wspomnienie św. Franciszka Salezego,
biskupa i doktora Kościoła
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał,
Rafaela, Tymoteusz

Do końca roku zostało 343 dni.
Home

Szopka Bożonarodzeniowa 2013

szopka

Tej nocy wszyscy zauważyli coś czego wcześniej nie było.Wielka światłość spowiła ZIEMIĘ.Naród dotąd kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką.

Rodzi się TEN który rozprasza wszelkie ciemności - Jezus, który wraz ze swoim narodzeniem chce odrodzić każdego z nas. Przychodzimy dzisiejszej Bożonarodzeniowej nocy by złożyć podziękę Trójcy Najświętszej za dar Wcielenia Bożego Słowa. Podziękować za gwiazdę naszej wiary i także prosić, by ona zawsze była obecna na horyzoncie naszego życia i rozpraszała mroki i wszelkie ciemności.

Chrystus przyszedł na świat aby ogłosić nam Bożą prawdę o ludzkim życiu. Przebudź się człowiecze, dla Ciebie Bóg stał się człowiekiem – mówi św. Augustyn. Zbudź się o śpiący a zajaśnieje Ci Chrystus. Powtarza św. Paweł w liście do Filipian. Tajemnica Bożego Narodzenia to moment powstania za snu, z jakiegoś życiowego letargu, z rutyny z jakiejś oschłości duchowej zarówno do BOGA jak i do ludzi. To poznanie i odkrycie sensu życia. A to dokonuje się w postawie wielkiej pokory i otwartości serca ale też i umiłowania milczenia, które jest najpiękniejszym uwielbieniem BOGA, który daje się rozpoznać i doświadczyć tym, którzy GO pragną.

Dzisiaj narodził się nam Zbawiciel! Radujmy się umiłowani bo nie ma miejsca na smutek kiedy rodzi się życie. Niech to będzie radość szczera i niekończąca się wraz ze świątecznymi dniami. Bóg będzie w nas żył tak długo jak długo mu na to pozwolimy żyjąc jak najdłużej w stanie łaski uświęcającej i często korzystając z sakramentu pokuty i pojednania. Żyjąc na miarę dziecięctwa Bożego.

Fragment Homilii wygłoszonej 24.12.2013

podczas Mszy Świętej Pasterskiej przez ks.Arkadiusza Śliwinskiego

ACH WITAJ ZBAWCO Z DAWNA ŻĄDANY

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

Galeria zdjęć