19 Października 2017
Ziemowit

Szopka Bożonarodzeniowa 2013

szopka

Tej nocy wszyscy zauważyli coś czego wcześniej nie było.Wielka światłość spowiła ZIEMIĘ.Naród dotąd kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką.

Rodzi się TEN który rozprasza wszelkie ciemności - Jezus, który wraz ze swoim narodzeniem chce odrodzić każdego z nas. Przychodzimy dzisiejszej Bożonarodzeniowej nocy by złożyć podziękę Trójcy Najświętszej za dar Wcielenia Bożego Słowa. Podziękować za gwiazdę naszej wiary i także prosić, by ona zawsze była obecna na horyzoncie naszego życia i rozpraszała mroki i wszelkie ciemności.

Chrystus przyszedł na świat aby ogłosić nam Bożą prawdę o ludzkim życiu. Przebudź się człowiecze, dla Ciebie Bóg stał się człowiekiem – mówi św. Augustyn. Zbudź się o śpiący a zajaśnieje Ci Chrystus. Powtarza św. Paweł w liście do Filipian. Tajemnica Bożego Narodzenia to moment powstania za snu, z jakiegoś życiowego letargu, z rutyny z jakiejś oschłości duchowej zarówno do BOGA jak i do ludzi. To poznanie i odkrycie sensu życia. A to dokonuje się w postawie wielkiej pokory i otwartości serca ale też i umiłowania milczenia, które jest najpiękniejszym uwielbieniem BOGA, który daje się rozpoznać i doświadczyć tym, którzy GO pragną.

Dzisiaj narodził się nam Zbawiciel! Radujmy się umiłowani bo nie ma miejsca na smutek kiedy rodzi się życie. Niech to będzie radość szczera i niekończąca się wraz ze świątecznymi dniami. Bóg będzie w nas żył tak długo jak długo mu na to pozwolimy żyjąc jak najdłużej w stanie łaski uświęcającej i często korzystając z sakramentu pokuty i pojednania. Żyjąc na miarę dziecięctwa Bożego.

Fragment Homilii wygłoszonej 24.12.2013

podczas Mszy Świętej Pasterskiej przez ks.Arkadiusza Śliwinskiego

ACH WITAJ ZBAWCO Z DAWNA ŻĄDANY

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.