19 Października 2017
Ziemowit

Roraty 2013 - z Mysłakowic do Betlejem

SAM 3915Droga z Mysłakowic do Betlejem

Adwent jest czasem radosnego oczekiwania i przygotowania się do świąt Narodzenia Pańskiego. Roraty, które charakteryzują czas ADWENTU pomagają nam wszystkim własciwie przeżyć ten czas. Wieniec adwentowy, kalendarz, lampion, a przede wszystkim Msza św. Roratnią, która jest odprawiana w naszym kościele o godz. 17.00 jest zaproszeniem do duchowego przygotowania i poznania tego który ma się NARODZIĆ W NAS

Do wspólnego kroczenia drogą adwentowego czuwania zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, dziadków i wszystkich, którzy pragną dobrze przygotować się na Narodzenie Zbawiciela.

Każdego dnia RORAT , dzieci z 9 częściowych puzzli układają obraz biblijny na podstawie którego rozważamy dany fragment Ewangelii, po czym jej tytuł ( po omówieniu ) wklejamy w specjalnie przygotowaną mapę , która ukazuje drogę z Mysłakowic do Betlejem. W tegorocznych RORATACH poznajemy różne wydarzenia z życia Chrystusa:

- Syn Marnotrawny

- Wesele w Kanie Galilejskiej

- Dobry Samarytanin

- Jezus i dzieci

- 12 uczniów Jezusa

- Jezus Siewca

- Jezus uzdrawia niewidomych

- Jezus w światyni jerozolimskiej

- Cudowne rozmnożenie jedzenia

- Jezus uzdrawia w szabat

- Misja Apostołów