Jest godzina

Aktualności


Dzisiaj jest: Piątek
24 Stycznia 2020
wspomnienie św. Franciszka Salezego,
biskupa i doktora Kościoła
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał,
Rafaela, Tymoteusz

Do końca roku zostało 343 dni.
Home

Listopad - Miesiąc modlitwy i zadumy

SAM 3472Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie, jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana, jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc, i w śmierci należymy do Pana. (Rz 14, 7n)

Mimo nieuchronności śmierci , niezaprzeczalnego elementu naszego życia , mamy możliwość przygotowania się na jej przyjęcie. Z pewnością pomaga w tym wiara oraz przepełniona miłością obecność bliskich. W tych listopadowych dniach szczególnej pamięci polecamy osoby zmarłe tj. wszystkich tych , którzy zakończyli ziemskie pielgrzymowanie i zasnęli z nadzieją zmartwychwstania.

„ ...A zatem przez cierpienie, przez ofiarę następuje konieczne oczyszczenie przed wejściem do nowego życia i radości wiecznej, to może cierpienie i ból bliskich, żałoba i łzy, i ludzkie współczucie tych nieprzeliczonych tysięcy, tysięcy ludzi solidaryzujących się w tych dniach ze zmarłymi oraz z ich rodzinami ma głębszy sens i jest potrzebne dla ich oczyszczenia i ubogacenia, aby wezwani nagle przed Boży tron, stanęli tam nie z pustymi rękami, ale nieśli też naszą zbolałą miłość do nich, którą wzbudzili swoim życiem i swoim odejściem.
A może ten ból i ta refleksja staną się początkiem , zaczynem nowego, lepszego życia ."
(Ks. abp Józef Michalik)

Miejsce Święte, które ukazuje nam tegoroczna dekoracja, uświadamia nam cel naszego życia.Dzięki przyniesionym przez dzieci aniołom mógł powstać ten piękny obraz. Jego przesłaniem jest BYCIE ŚWIĘTYM. Wpatrując sie w świętość i wspominając tych, którzy nam ją ukazywali, świadcząc o niej swoim życiem pragniemy i my już tu na ziemi nią żyć. Każde dziecko wie, że w każdych okolicznościach życia, zarówno w dobrych jak i złych momentach życia, ma obok siebie takiego właśnie Anioła Stróża, który pomaga w DRODZE DO ŚWIĘTOŚCI. W Biblii bowiem pojawia się wiele fragmentów , w których występują Aniołowie Pańscy. Pełnią oni różne role: są symbolem czystości , niewinności, potęgi , nieśmiertelności, świętości, doskonałości , nieskazitelności , zwiastunami dobrej wiadomości , stróżami naszego życia, pośrednikami między Bogiem i człowiekiem. Niech przezywana wspólnie UROCZYŚTOŚC WSZYSTKICH ŚWIETYCH przypomina nam aby na wzór Aniołów stawać się swiętymi, pragnąc zarówno juz tu na ziemi jak i po śmierci należeć do Pana.
                                                                         Galeria zdjęć