Dzisiaj jest: Niedziela
Florian, Jolanta, Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław

Parafialny Weekend Biblijny 05.10.2013

weekend biblijny 47Pierwszy Parafialny Weekend Biblijny już za nami !!!

W sobotę 5 października 2013 roku w salce Naszego Domu Parafialnego odbył się planowany od miesiąca czasu Weekend Biblijny .Zanim jednak spotkaliśmy się , dzieci wraz z rodzicami czytały Ewangelię w domach . Dzisiaj ks.Arkadiusz Śliwiński w prosty , najbardziej zrozumiały dla dzieci sposób z wykorzystaniem elementów obrazowych przedstawił fragmenty Ewangelii według św.Mateusza.

Mieliśmy min . :

- powołanie pierwszych Apostołów - Mt 4,18-22

- górę błogosławieństw - Mt 5,1-12

- ciasną bramę - Mt 7,13-14

- marność bogactw - Mt 19,23-26

- zadanie uczniów Chrystusa (być solą ziemi i światłem świata) - Mt 5,13-16

- łuskanie kłosów w szabat- Mt 12,1-8

- Chrystus skałą - Mt 7,24-29

Jest rzeczą oczywistą, że w Ewangelii chodzi o nas — w takiej mierze, w jakiej my także pragniemy spotkać Chrystusa. Uczniowie to my — poprzez Apostołów, będących wzorami i przewodnikami, których potrzebujemy. Spotkanie Chrystusa jest sprawą życiową i żywą. Nie tylko dla nas, tu i teraz w naszym życiu, lecz poprzez nawiązanie kontaktu z tymi, którzy Go spotkali jako pierwsi, aby doprowadzić do Jego spotkania z innymi.

Jednak w jaki sposób ich minione doświadczenie może mieć aktualną wartość dla nas? Najpierw dlatego, że przyjęło postać relacji, która przetrwała i poprzez którą ich doświadczenie może stać się naszym. Lecz bardziej jeszcze dlatego, że Ten, o którym mowa w tej relacji, skruszył wrota śmierci i jako Zmartwychwstały — jedyny w historii — jest z nami „przez wszystkie dni, aż do skończenia świata" (Mt 28, 20). Ewangelia zatem to nie historia zmarłego, którego wspomnienie się wskrzesza, próbując (w mniej lub bardziej rozpaczliwy sposób) się z nim połączyć i żyć pamięcią o nim.

Ewangelia to księga żywej osoby — więcej: osoby Żyjącej w najwyższym stopniu. Dlatego, gdy Ewangelie mówią nam o Nim, mówią nam o Tym, który — w duchu Zmartwychwstania — jest współczesny wszystkim czasom, a więc oczywiście również i naszym.

To zatem, co miało znaczenie dla uczniów, ma je i dla nas, zwłaszcza że historia przekazana nam przez Ewangelie jest pozbawiona wszelkich ozdób, które utrudniałyby jej aktualizację. Te teksty są ucieleśnieniem tego, co najistotniejsze, co trafia prosto do serca naszego człowieczeństwa.

(Spotkać Jezusa w Ewangelii - Gustave Martelet)

A tych, którym nie udało się być z nami w sobotę, zapraszamy do kościoła, w którym znajdują się wszystkie dekoracje przygotowane na Parafialny Weekend Biblijny, który wciąż trwa .