Dzisiaj jest: Piątek
Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał,
Rafaela, Tymoteusz

18.09.2013 Wspomnienie św.Stanisława Kostki

prezentacjaDziś przypada liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki - patrona dzieci , młodziezy i Liturgicznej Służby Ołtarza. O godz. 17.30 w Naszym kościele obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą życia św. Stanisława.

Dzieci oraz wszyscy zgromadzeni w Świątyni w pełnym skupieniu i z ciekawością poznali najważniejsze fakty , z krótkiego ale jakże wartościowego życia tego świętego.

Jak powiedział w 1988 roku przy grobie św. Stanisława Kostki bł.Jan Paweł II " ... Jego krótka droga życiowa z Rostkowa na Mazowszu przez Wiedeń do Rzymu była jak gdyby wielkim bieganiem na przełaj do tego celu życia każdego chrześcijanina ,jakim jest świętość. Kiedy znajdujemy się wobec tej niezwykłej postaci ,myśli nasze podążają natychmiast do mlodych całego świata ..."

Z głębi serca dziękujemy wszystkim dzieciom , rodzicom , babciom , dziadkom i naszej Scholce Parafialnej za uczestnictwo w prezentacji oraz wieczornej Mszy św.

Starajmy się prosić św. Stanisława Kostkę aby wstawiał się on za nami i wypraszał potrzebne nam wszystkim łaski.

Święty Stanisławie - módl się za nami