Home Parafialny zespół CARITAS

Parafialny zespół CARITAS

Caritas Dnia 7 września 2014 r. podczas Dożynek Gminnych, zespół Caritas przy parafii Mysłakowice wraz z Urzędem Gminy, zorganizował zbiórkę publiczną pod nazwą „Konkurs Wiedzy o Gminie Mysłakowice” na rzecz chorego chłopca – Pawła Artura Bakalarczyka, mieszkańca Mysłakowic. Celem zbiórki była pomoc w zakupie przenośnego koncentratora tlenoterapii dla Pawełka.

Zespół Caritas pragnie szczególnie podziękować wszystkim sponsorom, dzięki którym ta akcja mogła dojść do skutku. Dziękujemy również wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce. Mały Pawełek wkrótce będzie mógł się cieszyć z nowego sprzętu i szybciej wracać do zdrowia.

Sponsorzy Konkursu Wiedzy o Gminie Mysłakowice

1. Pass-Pol Marian Cyrek, Sanok

2. Hurtownia SIM, Jelenia Góra

3. Parafia Mysłakowice

4. Koło Gospodyń Wiejskich, Mysłakowice

5. „Park Miniatur”, Mysłakowice

6. Agroturystyka „Pod Śnieżką”, Mysłakowice

7. Biuro Turystyczne „Sudety”, Karpacz

8. Biuro Turystyczne „Karkonosze”, Karpacz

9. Biuro Turystyczne „Karpacz”

10. Firma „Tera”, Karpacz

11. Firma „Elipson”, Karpacz

12. JELENIA PLAST

13. Koło Przyjaciół „Pawełek”

14. Księgarnie Karpacz

15. Hotel Karpacz

16. Salon Fryzjerski Magdalena Srokowska, Mysłakowice

17. Restauracja „Central Bar 49”, Karpacz

18. Cukiernia „Spokojna”, Karpacz

19. Biuro Turystyczne „Bakar”, Karpacz

20. Apteka Jelenia Góra – p. Monika Makiela-Buczek

21. Eugeniusz Kleśta

22. Elżbieta Zakrzewska

23. Patryk Gródek, Mysłakowice

24. Irena Giedyk

25. Krystyna Kokocińska

26. Ryszard Śpiewak

27. Zdzisław Pietrowski

28. Anna Pietrowska

29. Jerzy Osiak

30. Piotr Liszcz

31. Monika Malec

32. Grzegorz Truchanowicz

33. Wiesława Paprota

34. p.Cwalina (z ul. Daszyńskiego)

35. Terasa Baran

36. Renata Cichocka

37. Marzena Żądło

38. Jerzy Wateha

39. Zdzisława Dulak

40. Rodzice dzieci – Przedszkole Mysłakowice

caritas

Skład parafialnego Zespołu Caritas:

p. Maria Szorkin – przewodnicząca

p. Stefania Pietrowska – skarbnik

p. Beata Konieczna – sekretarz

p. Krystyna Pluta

p. Bożena Dawidczyk

p. Irena Giedyk

p. Adrian Szyngier

p. Zenon Grek – pomoc przy dostawie darów

Sprawozdanie z działalności zespołu Caritas przy parafii NSPJ W Mysłakowicach w 2012r.

1. W 2012r. zespół Caritas udzielił pomocy żywnościowej dla rodzin potrzebujących w ilości 31 ton, za 117.465 zł. Z pomocy skorzystało 371brodzin ( tj. 1139 osób)

2. W marcu zorganizowany został Bal Charytatywny, z którego zebrane srodki przeznaczone zostały na cele parafii.

3. We wrześniu odbyła się Akcja Zeszyt dla uczniów szkoły w Mysłakowicach, dzięki której 70 dzieci naszej parafii zostało obdarowanych pomocami szkolnym.

4. Przy współudziale Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury oraz licznych Sponsorów, w miesiącu wrześniu zespół Caritas zorganizował Festyn dożynkowy,podczas którego zostały zebrane środki pieniężne, które przeznaczone zostały na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla chorego dziecka z naszej parafii – Pawełka Artura Bakalarczyka.

5. W grudniu zorganizowany został parafialny Mikołaj dla wszystkich dzieci z naszej Parafii. Zespół Caritas przygotował 300 paczek, które ofiarował dzieciom 6.12.br w naszym kościele.

Zespól Caritas, oraz nasza Parafia składa szczególne podziękowania panu Sławomirowi Gadzinie za pomoc w transporcie żywności dla naszej parafii, oraz dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli finansowo organizowane przez zespół Caritas akcje